2 Aralık 2016

M. Negiz

AKP ve MHP Başkanlık İçin Anlaştı

02/12/2016 - 11:17

Anayasa değişikliği teklifi görüşmeleri kapsamında Çankaya Köşkü'ne çıkan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Başbakan Binali Yıldırım bir araya geldi. Görüşmelerin ardından iki lider basının sorularını yanıtladı. Açıklamalara göre anayasa değişikliği teklifi haftaya meclise geliyor.
AKP ve MHP Başkanlık İçin Anlaştı

Çankaya Köşkü önemli bir görüşmeye aracılık etti. Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partili cumhurbaşkanlığına dair hazırlanan anayasa değişikliği teklifi üzerinde uzlaşıya vardı. Metinde yapılacak son değişiklikler sonrasında haftaya TBMM’de görüşülmesi bekleniyor.

Anayasa değişikliği teklifi görüşmeleri kapsamında Çankaya Köşkü’ne çıkan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Başbakan Binali Yıldırım’la bir araya geldi. İki lider görüşmenin ardından ortak açıklama yaptı. Başbakan Binali Yıldırım, MHP ile mutabakata varılan metni haftaya meclise getireceklerini ifade etti. Buna göre değişiklik teklifi 330 veya daha fazla oy alması durumunda 60 gün içerisinde referandum gerçekleşecek.

BAHÇELİ: UZLAŞI İÇİN ÇABA SARF EDİLMİŞTİR

Toplantıda kısa bir açıklama yapan Devlet Bahçeli de “Sayın Başbakanımızla zaman zaman bir araya gelerek ortak uzlaşı noktasında çaba sarf edilmiştir. Bugünkü görüşmemiz de son değerlendirmeler ışığında olumlu geçmiştir. İnşallah TBMM’ye bir metin sunulmuş olacaktır. Bu metin, artık TBMM’nin değerlendirmesi ışığında sonuçlandırıldığı takdirde hayırlı sonuçlar vereceğini temenni ediyorum” dedi.Yorum Yap