23 Şubat 2017

Muhammet Negiz

AKP Referandum Mitinglerine Kahraman Kazan’dan Başlayacak

23/02/2017 - 8:52

Başbakan Binali Yıldırım, basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, açıklamalarında referandum kampanyasına 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı direnişi ile sembol haline gelen Kahraman Kazan'dan başlanacağını ifade etti.
AKP Referandum Mitinglerine Kahraman Kazan’dan Başlayacak

Başbakan Binali Yıldırım, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, anayasa referandumu için yapacakları kampanyaya Kahraman Kazan’dan başlanılacağını ifade etti.

Başbakan Binali Yıldırım, basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Gündem hakkındaki sorulara da yanıt veren Başbakan Yıldırım, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı direnişi ile sembol haline gelen Kahraman Kazan’dan referandum kampanyasına başlanacağını açıkladı. Yıldırım, anketler hakkındaki soru üzerine şu şekilde açıklama yaptı; “Anketler havada uçuşuyor. Anketlere itibar ederim ancak kendim yaparsam. Gerçek anket 16 Nisan’da. 16 Nisan’da hepimiz boyumuzun ölçüsünü alacağız. Cumartesi kampanya tanıtım toplantısı yapacağız. İlk buluşmayı Kahraman Kazan’da yapacağım.”

SİSTEM DEĞİŞMELİ

Başbakan Yıldırım, açıklamalarında sistemin değişmesi gerektiğini ifade etti. Yıldırım, “AK Parti bundan sonra kaç sefer iktidara gelirse gelsin ya da hangi parti iktidara gelirse gelsin bu sürdürülebilir değil. Ya güçlü parlamenter sistem ya da başkanlık sistemi. Biz başkanlığı, CHP ve MHP parlamenter sistemi savunuyor. Ama Sayın Bahçeli şu anda bunu değiştirecek gücü olmadığı için, ‘önce milletim ve memleketim’ dedi. Biz aynı çağrıyı CHP’ye de yaptık. Her zaman uzlaşmayı önemsiyoruz. Geçmişe bakıldığında böyle bir değişikliği iktidarda kim olursa olsun yapmak zorunda. 1950’den beri bu çekişme var. İradenin tek olması lazım. Millet yetkiyi verdiğinden hesabı soracak.” şeklinde konuştu.

AKADEMİSYENLERİN İHRACI

Başbakan Yıldırım, üniversitelerden akademisyenlerin ihraç edilmesi konusunda da önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, şu şekilde konuştu; “Tehlike henüz geçmiş değil. Örgüt (FETÖ) kapalı bir örgüt. Yıllarca yanıbaşınızda olan biri, örgütün elemanı oluyor ve farkında olmuyorsunuz. Hiçbir devlet kendisine sadakatle bağlı olmayan memurlarla çalışmak zorunda değil. Biz de benzer bir durumdayız. Bu kadar büyük bir olayı yaşarken mutlaka hatalar oluyordur. ‘İntikam duygusuyla hareket etmeyeceğiz’ dedim. Kurunun yanında yaş da yanıyor olabilir. Hatalı işlem olabilir. Maalesef bu süreci bazı yöneticiler geçmişteki hesaplarını görmek için de kullanıyor diye düşünüyorum. Önümüze gelen binlerce listeyi kontrol edip, doğru yanlış yapıldığını bilemeyiz. Ancak bunlar olduktan sonra, haberlerde çıkıyor, ondan sonra haberimiz oluyor. Biz prensipleri ortaya koyuyoruz. ‘Şu şu kriterlere göre işlem yapın’ diyoruz. Gönlümüz arzu ediyor ki, hiç hata yapmayalım. Ama hatalar olabiliyor.”Yorum Yap

 

film izle 2017 cs go crosshair kafa topu