12 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Alcatel’den Idol 4 Pro Atağı!

12/09/2016 - 3:14

Alcatel’den Idol 4 Pro Atağı!

Alcatel, telefon piyasasında ısrarını sürdürüyor! Telefonun ilk çıktığı yıllardan bu yana varlığını sürdüren fakat teknolojinin biraz gerisinde kalan Alcatel’in yeni cihazı görücüye çıkıyor. Orta segment olarak sunulacak cihazın adı ise Idol 4 Pro olarak bildirildi. Telefonda en dikkat çeken özellik ise 21 Megapiksel görüntü kalitesinin yer alacak olması. Piyasada ne derece yer edineceği ise soru işaretleriyle dolu. Çünkü Alcatel, son girişimlerinde pek olumlu sonuçlar elde edememişti. Eski yıllarını arayan markalardan biri konumuna gelen marka, yeni cihazını 2017 Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtması bekleniyor.

Tatmin Edici Özellikler!
İsim olarak ön yargısı olanlar bir yana, orta segment cihazlarda bulunabilecek tüm özellikleri fazlasıyla sunacak bir cihazın olduğunu söylemek gerekir. Çünkü Alcatel Idol 4 Pro’da tam 4 GB ram olacak ve bu özellikle telefonun performansı üst seviyede olacak. Hız konusunda bir çok orta segment cihazı geride bırakması bekleniyor.

Dahili hafızaya baktığımız da yine rakiplerini geride bırakacak bir rakam karşımıza çıkıyor. Alcatel’in yeni cihazında 64 GB dahili hafıza yer alıyor. Hafıza seçenekleri olmayacak fakat arttırılabilir özelliği yer alacak. Cihazda, prta segmentin hatta markaların amiral cihazlarında bile yer almayan 21 MP kamera ise ön plana çıkıyor. Kamera kalitesi nasıl olacak bilinmiyor. Sensör markası henüz açıklanmadı.

Eksi Yanı İşletim Sistemi!
Android ve IOS gibi işletim sistemlerinin çok fazla öne çıkmasına rağmen Alcatel’in devamlı kan kaybeden ve pek tercih edilmeyen Windows işletim sistemine sahip olacak olması ise en büyük dezavantajı. Üstün özelliklerin yanında Windows’u kullanacak olan Alcatel’in en büyük handikapının bu olacağı düşünülüyor. Tercih konusunda ikilemde kalıp işletim sistemi üzerinden değerlendirecek olanlar Alcatel’i tercih etmekte zorlanabilir.Yorum Yap