2 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

Altın Fiyatları Rekora Koşuyor

02/11/2016 - 13:13

Altın fiyatlarındaki yükseliş sürüyor. Yeni haftaya yukarı yönlü ivme ile başlayan altın, hafta ortası itibariyle son günlerin en yüksek seviyesine yükseldi. Çeyrek altında fiyat 211 TL'yi geçti.
Altın Fiyatları Rekora Koşuyor

Altın fiyatları uzun bir aradan sonra yükselişte. Kasım ayına oldukça hızlı bir giriş yapan altın, 2 Kasım itibariyle son günlerin en yüksek seviyesine yükseldi. Çeyrek altında alış 211, satış ise 221 TL’yi görürken altının gramı ise 130 TL barajına dayandı.

Altında piyasaların nabzını tutan Kapalıçarşı esnafından gelen açıklamada ise, “Son günlerde altın büyük bir artış içerisinde. Bu artış daha başlangıç. Dövizle birlikte altında ilerleyen günlerde daha da yükselecek. Bu nedenle yatırım yapmayı düşünenlerin bu artışı göz önünde bulundurmaları gerekiyor” ifadeleri yer aldı.

Artış sadece altında değil, borsa ve dövizde de sürüyor. Dolar 3.11 seviyelerine çıkarken Euro ise 3.45 TL’ye çıkarak rekor kırdı. Uzmanlar yatırım yapmayı düşünenleri iyi düşünmeleri ve akıllı adım atmaları konusunda uyardı.Yorum Yap