15 Aralık 2015

Kadir Çalışkan

Türkiye’de Ofis Açtı!

15/12/2015 - 11:36

Türkiye’de Ofis Açtı!

Aralarında, Peak Games, Yemeksepeti gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarının da kullandığı Amazon Web Servicess web servisleri hizmetinin Türkiye ofisi açıldı.

Kullandığın kadar öde mantığıyla çalışan servisi kullanan Türkiye’nin de önde gelen firmalarının da tercih ettiği Amazon Web Servicess,  Türkiye’de hızla benimsenen bulut bilişiminin büyümesine destek vermek üzere Türkiye ofisini açtığını duyurdu.

AWS Ülke Müdürü Murat Yanaryeni ofisin; müşterilerin AWS ile kendi ortam ve yerel dillerinde doğrudan temasa geçebilmesi için, müşteri yöneticileri, çözüm mimarları, iş ortağı yöneticileri, destek personeli ve diğer farklı fonksiyonlara sahip bir ofis olacağını ifade etti. Ofis, AWS’in dünyanın dört bir yanındaki büyümesi ve her yerdeki kuruluşların buluta geçişini hızlandırmak için devam etmekte olduğu yatırımları da gözler önüne sermektedir. Aynı zamanda, halen Türkiye’de 580’nin üzerinde üyesi ile aktif olan Amazon Web Servicess Kullanıcı Grubu’na da katkıda bulunmaktadır. Ayda 1 defa gerçekleştirilen Kullanıcı Grubu toplantıları, her beceri düzeyinden müşterilerin AWS Bulut Sistemi hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı oluyor dedi.

“Artık Türkiye’de de bir AWS ofisinin bulunması bizim açımızdan harika bir haber” diyen Peak Games Bulut ve Büyük Veri Servisleri Başkanı Serdar Şahin şunları söyledi: “AWS’in kullandığınız kadar ödemenize imkan kılan yapısı sayesinde, daha ilk günden itibaren global ölçekte faaliyet göstermeye başladık. AWS’i kullanarak, beş ila 10 dakika içinde sunucu tedarik edebiliyoruz, ki bu da pazara sürüm süremizin yüzde 75 azalması anlamına geliyor. Bu, yeni oyunları müşterilerimize daha hızlı ulaştırmamızı mümkün kılıyor. AWS’in ölçeklendirilebilirliği olmasaydı, bunu başaramazdık ve buradaki ofis bunu yapmamıza daha da fazla katkı sağlayacak.”Yorum Yap