21 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Anayasa Çalışmalarında Gözler Bahçeli’de

21/11/2016 - 21:39

Anayasa değişikliği konusunda yapılan çalışmalarda gözler MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye çevrildi. AK Parti tarafından MHP’ye iletilen anayasa değişikliği taslağında son sözü MHP Genel Başkanı Bahçeli söyleyecek.
Anayasa Çalışmalarında Gözler Bahçeli’de

Anayasa değişikliğine yönelik yapılan çalışmalar neticesinde hazırlanan 38 maddelik taslak metni Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) tarafından Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) iletildi. Anayasa değişikliği konusunda yapılan çalışmalarda gözler MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye çevrildi.

MHP’nin hukukçuları tarafından taslak metin maddeleri teker teker değerlendirildi ve değişiklik yapılması istenilen noktalar belirlendi. Birçok maddenin tamamen ya da kısmen değiştirilmesi konusunda yapılan tespitler en çok yetki ve sorumluluk dengesi konusuna odaklanıyor.

Gözler Bahçeli’de

Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhurbaşkanının yetkileri ile birlikte sorumluluklarının da olmasını düşünüyor ve bu doğrultuda bir düzenleme yapılması gerektiğini savunuyor. MHP lideri Devlet Bahçeli ‘nin incelemesi sonrasında tekrar değerlendirilecek olan anayasa değişikliğine ilişkin hazırlanan taslak metin, Adalet ve Kalkınma Partisi’ne gönderilecek. Önümüzdeki günlerde her iki partinin yetkilileri bir araya gelecekler ve iki tarafın hazırladığı taslak metinlerden ortak bir metin ortaya çıkarmak için çalışma yapacaklar. MHP lideri Bahçeli’nin kendi görüş ve düşüncelerinin dikkate alınmayacağı bir çalışma içinde yer almayacaklarını ifade ederek diyalog kapısını açık bırakmıştı.Yorum Yap