10 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Antalya’da Emniyet Alarmı!

10/09/2016 - 9:56

Antalya’da Emniyet Alarmı!

Antalya’da gece saatlerinde başlayan emniyet personellerinin gerçekleştirdiği operasyon, sabaha kadar sürdü. Geç saatlerde başlayan operasyon eşliğinde çok sayıda kişi arandı ve sorgulandı. Hızır operasyonu kapsamında yapıldığı belirtilen uygulama, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı bomba yüklü araçların çok sayıda ilde tehlike arz ettiğini duyurmasının ardından olduğu düşünülüyor.

Kurban arefesinde gerçekleştirilen bu uygulama eşliğinde gece saatlerinde çok sayıda şüpheli görülen şahısın sorgulaması, emniyet personelleri tarafından yapılırken, trafik akışında ise seyir halinde görülen bir çok araç durdurularak kontrolleri yapıldı. Özellikle hafif ticari, kamyonet ve kamyon türündeki araçlar es geçilmedi.

20 Farklı Noktaya Düzenlendi!
İlk olarak Muratpaşa Emniyet Müdürlüğü’nde toplanan ekipler, daha sonra belirlenen noktalara sevk edildi. Ekipler arasında farklı birimlerin yer alması dikkat çekti. Çevik kuvvetin yanı sıra istihbarat ve narkotik ekipleri de gece mesai yaptı. Muratpaşa ilçesi dahil olmak üzere toplam 20 farklı ilçenin çeşitli bölgelerinde arama ve sorgulama yapıldı.

Emniyet Müdürlüğü’nün verdiği sayıya göre toplam 4 Bin personelin gece ek görevde yer aldığı bildirildi. Aramalarda GBT sorgulamasının yanı sıra, üzerinde kesici ve yaralayıcı eşya olup olmadığı da kontrol edildi. Araç kontrollerinde ise titizlik dikkat çekti. Özellikle belirlenen yollarda yer alan trafik ekipleri, kamyonet tarzındaki şüpheli olacak araçları es geçmeden durdurarak arama yaptı. Bomba yüklü araçların son günlerde fazla şekilde yakalanması bu durumun etkili sebeplerinden olurken, hakkında arama ve yakalama olan bazı kişilerin emniyet müdürlüğüne götürüldüğü açıklandı.Yorum Yap