7 Aralık 2015

Kadir Çalışkan

AÖF Öğrencilerinden Sitem!

07/12/2015 - 12:05

AÖF Öğrencilerinden Sitem!

12-13 Aralık 2015 tarihinde yapılacak olan Açıköğretim güz dönemi sınavları için öğrencilerin sınava katılacakları salonlar henüz üniversite tarafından açıklanmadı. Geçtiğimiz hafta içerisinde açıklanması beklenen sınav yerlerinin neden son haftaya kaldığı ise merak konusu oldu.

Anadolu üniversitesi açıköğretim fakultesi tarafından düzenlenecek olan güz dönemi ara sınav tarihleri üniversite tarafından öğretim yılı başında açıklanmıştı. Öğrencilerin sınava katılacakları sınav yerleri ise henüz açıklanmadı. Açıklama yapılmamasının sebebi öğrenciler tarafından merak edilirken, öğrencilerin sınava girecekleri yerlerin belirlenmemiş veya duyurulmamış olması tedirginlik yapattı.

Bu haftanın sonunda yapılacak olan sınavlara katılacak olan açıköğretim fakultesi öğrencileri, sınav yerlerinin duyurulmamış olmasından tedirgin. Öyle ki öğrenciler alışık oldukları şekilde en az 1 hafta öncesinden  sınav yerlerini ziyaret ederek son gün sorun yaşamak istemiyorlar. Bunun neticesinde sınav yerlerinin en az 2 hafta öncesinden açıklanması ve duyurulması gerekirken halen bu duyurunun yapılmamış olması büyük tedirginliğe yol açmış durumda.

Açıköğretim fakultesi yetkililerinden henüz resmi bir açıklama yapılmamış olmasına karşın, sınav yerlerinin bu gün içinde açıklanması bekleniyor. Neden son haftaya kadar açıklanmamış olması ise merak konusu olmaya devam ediyor. Açıköğretim sisteminde bir sorun mu var yoksa yetkililer bundan henüz haberdar değiller mi bilinmiyor ancak öğrenciler şimdiden diken üstünde.

Kısa süre içerisinde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakultesi yetkililerinden bu konuda resmi bir açıklama bekleniyor.

Yurt genelinde hemen her ilde yapılacak olan sınavların, güz dönemi ara sınavı olarak bilindiği, bu ara sınavdan sonra Ocak ayı içinde final sınavları yapılacak ve öğrenciler güz dönemi başarı puanlarına göre derslerinden direkt, sorumlu veya uyarı alacak geçebilecekler. Çan eğrisi sisteminin uygulandığı sınavlarda çan eğrisi minimum puanı geçtiğimiz haftalarda üniversite yönetimi tarafından 35 olarak açıklandı. Daha önce 25 olan bu puan barajı, üniversitenin aldığı ani bir kararla 35 seviyesine yükseltildi.Yorum Yap