23 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Apple Katlanabilir Ekran Patentini Aldı

23/11/2016 - 21:50

Teknoloji devi Apple, teknolojide sınır tanımıyor. Apple bu hamlesiyle 2017 yılında 10. Yaşını kutlayacak olan iPhone modelleri için büyük değişiklik sinyali vermiş oldu.
Apple Katlanabilir Ekran Patentini Aldı

Apple geçtiğimiz yıl Amerika Birleşik Devletler Patent ve Marka Ofisi’ne giderek bükülebilir/katlanabilir ekranlı cihazlar için 9.504.170 numaralı patent başvurusunda bulunmuştu. Bu başvuru marka ofisi tarafından onaylandı. Katlanabilir ekranlı telefon Apple’ın yenilikçi tasarıma sahip yeni bir telefonla karşımıza çıkabileceğini gösteriyor.

Apple Insider tarafından paylaşılan patent görselleri incelendiğinde telefonun katlanabilir bir ekrana sahip olduğu görülüyor. Telefonda OLED panel yer alırken kamera, ışık sensörü ve hoparlör cihazın üst kısmında yer alıyor; alt kısımda ise CPU, GPU, mikrofon ve parmak izi sensörün yer aldığı görülüyor. Darbelere ve suya dayanıklı olması beklenen olası yeni modelin en çok merak edilen yanı ekran katlandığında nasıl bir görüntünün oluşacağı yönünde. Gömleğe takılabilen bir yapıya sahip olacak telefonda plastik, fiber kompozit bileşenler ve cam malzemelerinden yararlanacağı söyleniyor. Katlanabilir iPhone’un ne zaman piyasaya sürüleceği şu anlık bilinmiyor ama 10. Yıl da bir sürpriz yapabilirler.Yorum Yap