5 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Apple Twitter’a Geri Döndü!

05/09/2016 - 13:10

Apple Twitter’a Geri Döndü!

Dünyanın teknoloji devleri arasında yer alan Apple, sosyal medyada da adından en sık söz ettiren markalardan biri. Ne var ki Twitter’ da 5 yıldır hesabı bulunan Apple, herhangi bir profil fotoğrafı ya da tweet yayınlamıyordu. Uzun süredir merak konusu olan bu durum, sosyal medya kullanıcıları tarafından espri malzemesi olarak dahi kullanılmaktaydı.

Sonunda beklenen oldu ve Apple’ a ait Twitter hesabında bir hareketlilik yaşandı. iTunes ve App Store uygulamalarına ait hesapları aktif olarak kullanan Apple, artık ana hesabı üzerinden de paylaşım yapacak gibi görünüyor. Markaya ait logonun profil fotoğrafı yapılmasının ardından Twitter onayı da alındı. Henüz bir tweet atılmamış olsa da iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ ın tanıtım günü olan 7 Eylül’de bu hesaptan özel bir tweet yayınlanması bekleniyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ ın ilk resmi görüntülerinin Apple’ a ait Twitter hesabından paylaşılması bekleniyor.

Sosyal medyada efsaneye dönüşen bu durum, şimdi de yaşanan hareketlilikle birlikte farklı bir boyut kazandı. Bu durumu fark eden sosyal medya kullanıcıları, çeşitli yorumlarda bulunurken Apple’ ın bunu taktik olarak kullandığı şeklindeki yorumlar, azımsanmayacak sayıda. Apple, bu şekilde iPhone 7 ve iPhone 7 Plus satışlarına dikkat çekmek istiyor olabilir. Böyle bir durumda Apple Twitter hesabından atılacak bir tweetin büyük etkisi olacaktır. Kullanıcılarına sık sık sürprizler yapan ve bu şekilde farkını yansıtmayı başaran Apple, Twitter üzerinden de bir popülarite oluşturabilir. Atılacak tek bir tweetin ne kadar beğeni ve re-tweet alacağı da büyük merak konusu. Teknoloji duayeni Apple tarafından atılan ilk tweetin tarihe geçeceğinin farkında olan Twitter kullanıcıları, bu ilk tweete büyük ilgi göstereceğe benziyor.Yorum Yap