7 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Apple Watch Seri 2 Tanıtıldı!

07/09/2016 - 21:21

Apple Watch Seri 2 Tanıtıldı!

Apple, uzun süredir beklenen tanıtım etkinliğini az önce gerçekleştirdi. Bir çok ürününe dair önemli bildirimler sunarken, akıllı saatin ikinci serisine dair önemli bilgiler paylaşıldı. İlk çıktığı zamandan bu yana iyi bir gelişim kaydedildiğine vurgu yapılırken, şuan Rolex’ten sonra ikinci sırada yer aldığı aktarıldı.

Apple Watch için yenilenen şeylerin başında ise yeni uygulamalar geliyor. Spor ve fitness ile ilgilenenler için çok önemli ayrıcalıklar sunulurken, Pokemon Go uygulamasının Apple’ın akıllı saatinde yer alacağı da açıklandı.

Pokemon Go Apple Watch’a Entegre Edildi!
Niantic Ceo’su tanıtım etkinliğine katılarak Pokemon Go ile Apple birleşiminden bahsederek detaylara değindi. 500 Milyon kişinin oynadığı oyun haline gelen Pokemon Go kullanıcıları tam 4,6 milyon kare yürüdükleri söylendi. Pokemon Go Plus uygulamasının geliştirildiğine de vurgu yapılırken iPhone cihazlarda da kullanılabileceği, bunun için ise eylül sonunun beklenmesi gerektiği aktarıldı. Pokemon Go ürün geliştirici müdürü ise uygulamaya dair detaylara değinerek, saat ile birlikte uygulamanın kullanımının ardından bir pokemon go özetinin sunulduğunu ve bu pencerede deneyim puanını ve seviyesinin yer alacağını söyledi. En önemli özelliklerden biri ise yakınınızda pokemon karakterinin olup olmadığını size bildirim olarak duyurması. Eger farkında olmadan bir pokemonun yanındaysanız artık onu kaçırmanız mümkün olmayacak.

Su Geçirmeyecek!
Apple Watch için su geçirme özelliği getirildi. Çeşitli su aktivitelerinde bulunurken 50 metreye kadar dayanıklı olacağı belirtilen saatin, 12 saat aralıksız su içerisinde test edildiği, ekrana yansıyan görüntüler eşliğinde aktarıldı. Video görüntülerinin sonunda ise saatin kesinlikle su geçirmediğinden kullanıcıların emin olabileceği söylendi.

Apple akıllı saatin en belirgin özelliği ise fitness ve sporculara ek uygulamalar sunması. Ne kadar zaman içerisinde ne kadar kalori yakıldığı bilgisini veren uygulamalar, aynı zamanda daha fazla kalori yakılması için öneriler verecek. Bu durum spor severler için daha da çekici olabilir.

Performans olarakta değişiklikler yapılan saat %50 daha hızlı olacak. Çift çekirdekli işlemciye sahip olan telefon yazılım açısından da iyileştirildi.

Night Sky uygulamasından da bahsedilmeden geçilmedi. Apple Watch ile uzaydaki hareketleri de görüntüleyebileceksiniz. Ekran ise yenilenerek iki kat daha parlak olacak. Bu aynı zamanda tüm apple ürünlerinden çok daha parlak ekrana sahip olması anlamını taşıyor. Güneş altında bunun farkını daha iyi hissetmeniz mümkün.

Ayrıca bu kez Apple’ın akıllı saati içerisinde yerinizi belirleyebilmeniz için GPS modülü var. GPS sayesinde haritaya baktığınızda yoldan çıktığınızı size söyleyebilecek. Ayrıca mesafenin sonuna doğru yaklaşıldıgında bilgi veriyor. Yolculuk sürdüğü sürece önemli bilgiler sunmaya devam ediyor.

Paslanmaz çelik ve seramik seçeneği bulunacak olan akıllı saatin seramik dizaynına ise vurgu yapıldı. Çok daha fazla dayanıklı olduğu vurgulanan seramik model, seri 2’de ön plana çıkacak.Yorum Yap