27 Kasım 2016

M. Negiz

Asgari Ücret ile İlgili Teklif AKP’ye Takıldı

27/11/2016 - 22:12

Asgari ücret zammı ile ilgili bekleyiş sürerken CHP'nin önergesi reddedildi. CHP tarafından TBMM Genel Kurulu’na verilen 10 önerge AK Parti oyları ile reddedildi. Plan Bütçe Komisyonu çalışmaları sırasında verilen önergeler kabul görmedi. CHPli milletvekillerinin tepkileri sosyal medyaya da yansıdı.
Asgari Ücret ile İlgili Teklif AKP’ye Takıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’na verilen 10 önerge AK Partili Milletvekilleri tarafından kabul edilmedi. Asgari ücretin vergi dışında bırakılması önergesinin de içinde olduğu 10 önerge reddedildi.

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da bu yasa teklifinin fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşarak AK Partililer tarafından reddedilmesini eleştirdi. CHPli Milletvekilleri tarafından Plan Bütçe Komisyonu çalışmaları sırasında verilen 10 önerge kabul görmedi. CHP İzmir Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Musa Çam, reddedilen önergelerinin toplumun büyük kesimini ilgilendiren sorunları içerdiğini ifade etti.

CHPLİ VEKİLLERİN 10 ÖNERGESİ DESTEK BULAMADI

Reddedilen önergeler taşeronun kaldırılması, çiftçilerin kullandıkları motorinde ÖTV ve KDV’nin kaldırılması, elektrik faturalarındaki TRT ve kayıp kaçak bedelinin alınmaması, asgari ücretin vergi dışı kalması, cemevlerinin ve diğer ibadethanelerin bina giderlerinin bütçeden karşılanması, öğretmenlerin ve emniyet mensuplarının göstergelerinin 3000’den 3600’e çıkarılması, engelli vatandaşların elektrik ve doğalgaz indiriminden yaralanması konularında verilmiştir. Verilen önerge AK Partili Milletvekillerinin oyları ile reddedilmiştir.Yorum Yap