29 Kasım 2016

M. Negiz

Asgari Ücret Tespit Komisyonu 6 Aralık’ta Toplanacak

29/11/2016 - 14:11

Asgari ücretin 2017 yılında ne olacağı merak konusu. Asgari ücreti belirlemek üzere 6 Aralık’ta toplanacak olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden yer alacak.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu 6 Aralık’ta Toplanacak

2017 yılına dair asgari ücreti belirlemek için 6 Aralık’ta toplanacak olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun alacağı karar şimdiden merak ediliyor. İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan komisyon, tarafların beklentilerini ortaya koyacak.

2016 yılında hükümet tarafından seçim sözü olan ve 1300 TL olarak gerçekleştirilen asgari ücret, bu yıl komisyondaki görüşmelere göre şekillenecek. İlk olarak 6 Aralıkta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilecek olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısında işçi tarafını Türk-İş temsil ederken, işverenleri Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu temsil edecek.

ASGARİ ÜCRET TALEBİ 1600 TL OLACAK MI

Görüşmelerde Türk-İş’in talebi, geçen yıl komisyona sunduğu ağır işlerde çalışan bir işçinin net yaşam maliyeti olan bin 600 TL olacak. 6,5 milyon işçiyi ilgilendiren asgari ücret görüşmelerinde çıkacak sonuç merakla bekleniyor.Yorum Yap