19 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Asgari Ücret Zammı İçin Gözler Plan Bütçe Görüşmelerinde

19/11/2016 - 22:50

Asgari ücret zammı ile ilgili görüşmeler sürüyor. Binlerce asgari ücretli çalışan 2017 yılında asgari ücret ne kadar olacak diye merak ediyor. Konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmese de yüzde 3'lük bir zam öngörülüyor. Resmi açıklama plan bütçe görüşmeleri sonrasında gelecek.
Asgari Ücret Zammı İçin Gözler Plan Bütçe Görüşmelerinde

Asgari ücret artacak mı? sorusu gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu katıldığı bir televizyon programında gündemi değerlendirdi ve asgari ücret konusunda bir açıklama yaptı.

Asgari ücretin 2017 yılındaki durumu ve vergi dilimine giren asgari ücretlinin durumu konusunda gözler yetkililerin atacağı adımlarda. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu katıldığı bir televizyon programında gündemi değerlendirdi ve asgari ücret konusunda “hükümetimiz 2017 yılına kadar asgari ücretin 1300 TL’nin altına düşmemesi için gerekli çalışmayı yaptı” şeklinde açıklama yaptı.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) seçim vaatleri arasında yer alan ve seçim süreci sonrasında hızla yerine getirilen asgari ücretin 1300 TL olması asgari ücretlileri sevindirmişti. Asgari Ücret Komisyonu, 1 Ocak’tan itibaren geçerli olan yeni ücreti belirleyecek. Ücret pazarlığının taraflarından birisi olan Türk-İş halen 1300 TL olan net asgari ücretin 1600 TL’ye çıkarılmasını teklif edecek. Aralık ayının sonuna kadar belirlenecek olan asgari ücret zammı Şubat ayındaki maaşlara maaşlara yansıyacak.Yorum Yap