15 Şubat 2017

Muhammet Negiz

Astana Görüşmeleri Ertelendi

15/02/2017 - 10:06

15 Şubat tarihinde başlanması Astana Görüşmeleri'nin ertelendiği ifade edildi. Kazakistan Dışişleri Bakanlığı, görüşmelerin ertelendiğini ifade ederken gerekçesi hakkında bilgi vermedi.
Astana Görüşmeleri Ertelendi

Kazakistan’ın başkenti Astana’da gerçekleşmesi beklenen Suriye’de ateşkesin sağlanması için yapılması planlanan görüşmelerin 15 Şubat tarihinde gerçekleşmeyeceği ifade edildi. Kazakistan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Astana Görüşmeler 16 Şubat tarihinde başlayacak.

Rusya, Türkiye ve İran’ın garantörlüğünde Suriye yönetimi ve muhaliflerin katılması beklenen Astana Görüşmeleri bir gün ertelendi. Kazakistan’ın başkenti Astana’da gerçekleşecek olan görüşmeler 16 Şubat tarihinde başlayacak. Kazakistan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada görüşmelerin ertelenmesi hakkında ise herhangi bir bilgi verilmediği ifade edildi.

ASTANA GÖRÜŞMELERİ GÜNDEMİ

Astana’da bir araya gelmesi beklenen tarafların görüşmelerde çatışma alanlarındaki durumun istikrara kavuşturulması için gerekli tedbirlerin alınması amaçlanıyor. Ayrıca, Astana’da Rusya, Türkiye ve İran’ın garantörlüğünde kurulan ortak çalışma grubu tarafından hükümlerin kabul edilmesi ve Cenevre görüşmelerinin ele alınması bekleniyor.

Bağlantılı Haber  Astana Görüşmelerine Muhalifler Soğuk Bakıyor


Yorum Yap

 

film izle 2017 cs go crosshair kafa topu