27 Nisan 2016

Kadir Çalışkan

Avrupa İçin Kazanmak Zorundayız!

27/04/2016 - 18:01

Avrupa İçin Kazanmak Zorundayız!

Süper Lig’de sona doğru yaklaştıkça şampiyonluk için yapılan tartışmaların da, açıklamaların da dozu giderek artıyor. Özellikle taraftarlar arasında son günlerde iyice tartışılır hale gelen Galatasaray-Beşiktaş maçı hakkında birçok spor yorumcusu da dikkat çeken açıklamalar yapıyor. 32. Hafta’nın şampiyonluğu büyük oranda belirleyen hafta olacağı konusunda tüm spor otoriteleri birleşmiş durumda. Avrupa mücadelesi için yarışan Başakşehir kendi evinde Fenerbahçe’yi ağırlayacak. Öte yandan lider Beşiktaş ise Türk Telekom Arena’da Galatasaray’ın konuğu olacak. Özellikle Fenerbahçe’li yorumcular ve taraftarlar ise Galataray’ın, Fenerbahçe’nin şampiyon olamaması için Beşiktaş maçında yenileceği veya beraberlik için oynayacağı iddialarını dile getiriyorlar.

Onlardan Daha Fazla İhtiyacımız Var!

Bu iddialara ise Habertürk’e konuşan Galatasaray’ın Başkanı Dursun Özbek’ten yanıt geldi. Dursun Özbek, bu sezon UEFA’nın vermiş olduğu 1 yıl men cezası sebebiyle Avrupa biletini almanın her şeyden önemli olduğunu vurgularken, “Şampiyonluk yarışı bizi ilgilendirmiyor. Beşiktaş önünde Aslanlar gibi oynayacağız ve bizim Beşiktaş’tan daha fazla puana ihtiyacımız var.” sözlerini kullandı.

Dursun Özbek, ligde kalan her maç için mutlak galibiyet parolasıyla yola çıktıklarını belirtirken Beşiktaş maçında ise puan kaybına tahammülümüz yok ifadelerini kullandı. Bu sezon ellerinde kalan hedeflerin, kupada şampiyonluk ve ligi ilk 5 içerisinde bitirerek avrupa bileti almak olduğunu söyleyen Özbek, konuşulanların kendilerini ilgilendirmediğini ve galip gelmek istediklerini belirtti.

Başkan Dursun Özbek, 3 yıllık görev süresi ile yönetime geldiklerini belirtti. Ayrıca bu süre zarfında göreve gelirken ve geldikten sonra hazırladıkları projeleri hayata geçirmeden hiçbir yere gitmeyeceğinin altını çizerek hem muhalefete hem de taraftarlara yanıt verdi.

Kaptanlık konusunda Kasımpaşa maçında yaşanan krize ise, “Kaptanlık meselesi aile içi bir olay. Kendi içimizde çözeriz”cevabını veren başkan bu konuyu Galatasaray’ın geleneklerinden biri olan “Kol kırılır, yen içinde kalır” görüşüyle noktalamış oldu.Yorum Yap