25 Ekim 2016

Kadir Çalışkan

Aykut Kocaman Fenerbahçe Maçı Sonrası İsyan Etti

25/10/2016 - 13:31

Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında sahasında Fenerbahçe'ye 1-0 mağlup olan Konyaspor'da teknik direktör Aykut Kocaman hakem kararları nedeniyle adeta siyan etti. Kocaman, aleyhlerine verilen penaltı kararının yanlış olduğunu dile getirdi.
Aykut Kocaman Fenerbahçe Maçı Sonrası İsyan Etti

Konyaspor teknik direktörü Aykut Kocaman, dün akşam oynanan Fenerbahçe maçı sonrasında sinirlerine hakim olamadı. Başarılı teknik adam özellikle Fenerbahçe lehine verilen penaltı konusunda oldukça sinirlendi. Kocaman hakem hatalarının skora etki ettiğini ve bunun son haftalarda giderek arttığını dile getirdi.

Aykut Kocaman maçın ardından şunları söyledi:

“İlk yarı da bizim açımızdan iyi gidiyordu. Fenerbahçe ligde kalabilmek için kazanmak zorundaydı. Baskılı başlayacaklardı. Maç öncesi 20-30 dakika üstünlük sağlamaya çalışacaklarını düşünüyorduk. Biz onları kalemize getirmemek ve kalelerine itmek istiyorduk. Penaltıya kadar bunu başardık ama Fenerbahçe daha sonra kendi sahasına çekilince açabilmek kolay olmadı. İkinci yarı oyunla ilgili farklı beklentilerimiz vardı. Topu ceza sahasına sokmayı başaramadık. Şut sayısını arttırmalıydık. Fenerbahçe’yi yarı sahasına ittirdik ama büyük tehditler yaratamadık.”

Penaltı Kararı Yanlıştı
“Geneline bakarsak verilen ve verilmeyen penaltılar demek daha doğru olacak. Uzatma süresi için 4. hakemle konuştuk. Sakatlıkları, oyunun durmalarını, kaleci Volkan’ın golden sonra süre yemelerini söyledim. ‘3 dakika vermeyin, 2 dakika verin’ dedim. Hakemlerle ilgili her zaman söylüyorum. Sadece Fenerbahçe maçında değil, Beşiktaş, Galatasaray maçlarında, bazen Trabzonspor maçlarında bunlar oluyor. Bizi güçleriyle yensinler. Zaten yenerler. Kendi güçleriyle yensinler.”Yorum Yap