17 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Aziz Yıldırım’dan Derbi Açıklaması

17/11/2016 - 17:02

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, pazar günü oynanacak Galatasaray maçı öncesi sert açıklamalarda bulundu. Yıldırım, yaptığı açıklamalarda derbi öncesi ortamı germekle suçlandı.
Aziz Yıldırım’dan Derbi Açıklaması

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Fenerbahçe Üniversitesi’nin açılması için onay çıkmasının ardından basın mensupları ile Gebze’deki üniversite arazisini gezen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım önemli açıkmalarda bulundu.

5 ve 10 yıllık planları olduğunu anlatan Aziz Yıldırım, üniversite kampüsünün nasıl inşa edileceğini planlar üzerinden gösterdi. Yıldırım, uzun vadede Gebze’deki arazi üzerinde yapmayı planladıkları projeleri gazetecilere anlattı. Fener’in patronu, Fenerbahçe Üniversitesi Kampüsü’nün isminin 3 Temmuz Kampüsü olacağını da bir kez daha hatırlattı.

Basın mensuplarının soruları üzerine hafta sonundaki Galatasaray derbisiyle ilgili düşüncelerini de aktaran Yıldırım, iddialı açıklamalar yaptı.

Yıldırım, “Kadıköy’de 17 yıllık gelenek var. 18, 19, 20 bu böyle devam eder” ifadesini kullandı. Fener’in başkanı şöyle devam etti: “Tüm biletler satıldı. Taraftarımıza teşekkür ederiz. Buradan onları da uyarıyorum. Tahriklere kapılmamalarını söylüyorum. Derbiyi Fenerbahçe kazanacak.”

Kart cezalısı Mehmet Topal ve sakatlığı süren Jeremain Lens’in yokluğu hatırlatılınca, Aziz Yıldırım daha da iddialı konuştu: “Biz onları en kötü zamanımızda 6-0 yendik. 6 kere gittik, 6 attık!”

‘Herkes ‘aaa’ diye bağıracak’

Aziz Yıldırım ayrıca, “Çok önemli şeyler ortaya çıkacak. Çok samimi söylüyorum, bazı olayları kamuoyu bilmiyor. Yetkililer biliyor. Şike davasından daha büyük olaylar olabilecek şeyler var sporda. Onlar açıklandığında zaten herkes ’aaa’ diye bağıracak. Biraz daha bekleyin, sabredin hepsi ortaya çıkacak” diyerek sözlerini noktaladı.



Yorum Yap