23 Kasım 2016

Yunus Ünlü

B. Dortmund 8 Legia 4 Maç Özeti ve Golleri! Şampiyonlar Liginde Tarihi Skor

23/11/2016 - 1:02

B. Dortmund 8-4 Legia maç özeti ve golleri Şampiyonla ligi tarihine geçti. Alman devi Dortmund, Polonya temsilcisi Legia karşısında attığı 8 golle spor gündemine oturdu. Nefes kesen mücadelede Nuri Şahin'İn golü de görülmeye değerdi. Dortmun Legia Şampiyonlar Ligi maç özetleri arasında en çok konuşulan mücadele oldu.
B. Dortmund 8 Legia 4 Maç Özeti ve Golleri! Şampiyonlar Liginde Tarihi Skor

Şampiyonlar Ligi F grubunda Alman devi B. Dortmund, evinde Polonya’nın Legia Warszawa takımını konuk etti. Maç, Alman ekibinin 8-4 üstünlüğü ile sona erdi. Ortaya çıkan bu skor Şampiyonlar Ligi tarihine yazılmış oldu. Maçta Türk oyuncu Nuri Şahin’de görev aldı ve gol kaydetti. Yedeklerde yer alan Emre Mor ise oyuna dahil edilmedi.

Legia zorlu mücadeleye oldukça etkili başladı. Maçın hemen başında attığı golle 1-0 öne geçti. Ancak Dortmund’un cevabı gecikmedi. Dortmund 3 dakika içerisinde bulduğu 3 golle Legia’ya sert bir cevap vermiş oldu. Alman ekibinin 3. golü tanıdık bir isimden, Nuri Şahin’den geldi. Bu golün hemen ardından Legia bulduğu golle skoru 3-2’ye getirdi. Ancak Dortmund, özellikle hücum hattında inanılmaz istekli bir oyun sahaya yansıttı. Alman ekibi, ilk yarı bitmeden skoru 5-2 yapmayı başardı.

İkinci yarıda da etkili taraf Dortmund oldu. Skor önce 6-2, hemen ardından ise 6-3 oldu. Her iki takımda açık oyunu tercih edince goller kesilmedi. Dortmund, mücadeleyi 8-4 gibi tarihe geçen bir skorla kazanmayı başardı. Grubun diğer maçında ise S. Lisbon ile Real Madrid karşı karşıya geldi. İspanyol ekibi zorda olsa sahadan 2-1 galip ayrılmayı başardı. Grubun liderini belirleyecek mücadele ise 7 Aralık tarihinde Real Madrid B. Dortmund arasında oynanacak.

B. Dortmund 8 Legia 4 Maç Özeti

Şampiyonlar Ligi Maç Özetleri İçin; http://www.trtspor.com/uefasampiyonlarligi/videolar/mac-ozetleriYorum Yap