1 Kasım 2016

Samet

Bahçeli’den İdam Yorumu

01/11/2016 - 15:59

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında son zamanlarda gündeme gelen idam yorumu ve FETÖ ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Bahçeli’den İdam Yorumu

Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Bahçeli’nin açıklamaları özetle şöyle: “Türkiye şuan önünü görmekten mahrumsa öncelikle sorumluluk mertebesinde bulunanlar özeleştiri yapmalıdır. 7 Haziran’dan 1 Kasım’a geçen sürede demokrasinin ilke usulleri hırpalanmış, algı oyunları hakimiyet kurmuştur. 7 Haziran’dan bir gün sonra milli iradenin yenilenmesi için kolları sıvayanlar samimiyetsiz koalisyon çabaları içine girenler 1 Kasım’ın şartlarını hazırlamıştır. 1 kasım kaygılarla çembere alınmıştır. Türkiye 7 haziran da hız kazanan 1 kasım’da çatallaşan huzursuzluğu atlatmış değildir. Kavga ile adım alamayacağımız malumdur. Bize hayırcı diyenler koalisyondan kaçtığımızı duyuranlar günü geldiğinde mahcup olacaklar. Tarih bir kez daha yüzümüzü ak edecek.

TÜRKİYE MONDROS VE SEVR İLE KARŞI KARŞIYA KALMIŞTIR

7 Haziran’dan sonra önce ülkem ve milletim sonra parti ve kendim dedik, hata mı ettik. 7 Haziran’dan sonra siyasetin mutlaka sorumluluk almasını, mutabakat ve meşruiyet zemininde buluşmasını, ülkenin hükümetsiz kalmamasını istedik. Dediler ki AKP’nin önünü açtı, devamını sağladı. Herhalde bu çürük iddia sahipleri milli iradenin neye karara verdiğinin hem yabancısız hem de hazımsızdır. Millet derse o değil midir? Ne yapsaydık, sandıklarda bulamadığımızı sokaklarda mı arasaydık. Biz yalnızca Türk milletin yanında durur, hakkının hukukunu ararız. MHP, kulislerin lobilerin pazarlıkçıların elit ve kaymak tabanın değil, Türk millerinin eseridir. Türk siyaseti kısır çekişmelerden bugüne kadar bir fayda sağlamamıştır. Uslüp kirliliği akılsız karalamalar tavandan tabana siyasi dinamikleri köreltmiştir. 15 Temmuz FETÖ darbe kalkışması taşları yeniden oynatmış, yeni bir durum ortaya çıkarmıştır. Türk siyaseti yapısal sorunlarından arınıp yeni bir milat anlayışıyla 15 Temmuz sonrası yeni şartlara uyum sağlamalıdır. Türkiye adı konmamış ilanı yapılmamış bir Mondros ve Sevr süreciyle karşı karşıya kalmıştır.

MHP GEREĞİNİ YAPACAKTIR

“İdam cezasına bakışımız net ve bellidir. MHP İmralı canisinin asılması konusunda mücadelesini sürdürürken, bizi hakketmediğimiz şekilde suçladılar. Madem idam cezasına ihtiyaç vardır o halde bahaneye fuzuli konuşmaya gerek yok. AKP hazırsa, MHP dünden vardır. Sayın başbakana diyorum ki bu işi bitirelim. Gelin savaş suçlarına idam cezasını düzenleyen teklif TBMM’ye gelmesi halinde MHP gereğini yapacaktır” açıklamalarında bulunuldu.Yorum Yap