12 Şubat 2017

Muhammet Negiz

Bakan Çavuşoğlu: Turistler Türkiye’ye Pasaportsuz Giriş Yapabilecek

12/02/2017 - 12:08

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ülkeye gelen turist sayısını artırmak için attıkları adımları açıkladı. Çavuşoğlu, yurtdışından gelen turistlerin önündeki engelleri bir bir kaldırdıklarına dikkat çekerek, "Dünyanın her yerinden, özellikle Avrupa'dan turistlerin daha kolay gelebilmesi için uçuş sayılarının artırılması, vizelerinin kolaylaştırılması ve pasaport yerine kimlikle ülkemize gelebilmeleri için çalışıyoruz" şeklinde konuştu.
Bakan Çavuşoğlu: Turistler Türkiye’ye Pasaportsuz Giriş Yapabilecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’ye yabancı turistlerin gelmesinin önündeki engelleri kaldırmaya devam ettiklerini ifade etti. Başta Avrupa olmak üzere dünyanın her yerinden yabancı turistlerin kolay gelebilmesi için vizelerin kolaylaştırılması ve pasaportsuz olarak ülkeye giriş yapabilmeleri için çalışma yapıldığını ifade etti. Çalışmanın uygulamaya geçmesi durumunda yabancı turistler sadece kimlikleri ile ülkeye giriş yapabilecek.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valiliği tarafından verilen bir yemek esnasında yabancı turistlerin ülkeye gelmesi için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çavuşoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Yurt dışından ülkemize gelecek insanlar ve turistlerin önündeki engelleri de buradaki arkadaşlarımızla birlikte çalışarak, değerlendirerek gerçekten bir bir kaldırıyoruz. Dünyanın her yerinden, özellikle Avrupa’dan turistlerin daha kolay gelebilmesi için uçuş sayılarının artırılması, vizelerinin kolaylaştırılması ve pasaport yerine kimlikle ülkemize gelebilmeleri için çalışıyoruz.

En son Ukrayna’da, Kiev’de bir çalışma yapmıştık. Antalyalılar bunu çok iyi değerlendirdi. Yani Ukrayna ile Türkiye arasında insanların pasaporta ihtiyaç duymadan sadece kimliklerle seyahat edebilme imkanının ne demek olduğunu Antalyalılar ve turizm bölgesinde vatandaşlarımız çok iyi anlıyor.”

YÜZDE 50 ARTIŞ BEKLENİYOR

Bakan Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada Ukrayna’da insanların sadece yüzde 30’unun pasaportunun bulunduğuna işaret ederek, bu şartlara rağmen 2016 yılında gelen turist sayısında yüzde 48 oranında artış yaşandığını ifade etti. Çavuşoğlu, açıklamasında pasaportsuz seyahat uygulamasının gerçekleştirilmesi sonrasında gelen turist sayısında yüzde 50 artış yaşanmasını beklediklerini ifade etti.Yorum Yap

 

film izle 2017 cs go crosshair kafa topu