23 Şubat 2017

Muhammet Negiz

Bakan Müezzinoğlu: EYT İçin Yaş Düzenlemesi Yapılmayacak

23/02/2017 - 12:52

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), referandum öncesinde bekledikleri haberi alamayacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre, yaşa takılanların sabırla yaşlarını doldurması gerekecek.
Bakan Müezzinoğlu: EYT İçin Yaş Düzenlemesi Yapılmayacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, emeklilikte yaş düzenlemesi yapılmayacağını ifade etti. Müezzinoğlu, yaşa takılanların sabırla yaşlarını doldurması gerektiğini kaydetti.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), referandum sürecinde büyük umut bağladıkları yaş düzenlemesinin olmayacağını haberini en yetkili isimden aldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yaşa takılanlar için tek çarenin yaşlarını tamamlamak olduğunu ifade etti. Müzzinoğlu, “Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarımızın sabırla o yaşını tamamlamalarını öneriyoruz ve bunun dışında bir düzenleme yapamayacağımızı ifade ediyoruz.” şeklinde konuştu.

SAĞLIK HİZMETİ AÇIKLAMASI

Bakan Müezzinoğlu, yaptığı açıklamada, yaşa takılanlar için bir sağlık hizmetlerinden yararlanma anlamında bir düzenleme yapıldığını ifade etti. Müezzinoğlu, “Ama emeklilikle ilgili çalışma gününü doldurup da şu anda çalışmayanlar sosyal güvenlik kapsamı dışında kalıyorlar ve sağlık hizmeti alamıyorlar. Onlarla ilgili bu kanun tasarımızda, bu 53 liralık gelir testine tabi olmadan GSS primini ödeyerek onlar da bu ara dönemde sağlık hizmeti alabilecekler ama yaşlarını beklemekle ilgili şu anda bir düzenlememiz ve çalışmamız söz konusu değil.” ifadelerini kullandı.Yorum Yap

 

film izle 2017 cs go crosshair kafa topu