4 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

Başakşehir’den Fenerbahçe’ye Jest!

04/05/2016 - 10:03

Başakşehir’den Fenerbahçe’ye Jest!

Süper ligde son haftalara gelindikçe heyecan daha da artıyor. İki hafta önce Akhisar deplasmanına giden Beşiktaş’a Akhisar kulübü tarafından jest yapılarak daha fazla seyirci için alan verilmişti. Bir benzerini Medipol Başakşehir’in Fenerbahçe’ye bu hafta yapması bekleniyor. Medipol Başakşehir’in bilindiği gibi çok fazla taraftarının olmaması ve gelirleri arttırmaya yönelik düşünülen bu durumun gerçekleştirmek için bugün Medipol Başakşehir yönetimi tarafından netlik kazanması bekleniyor.

Medipol Başakşehir normal şartlarda Fenerbahçe’ye 4500 kişilik bir alan ayırmak zorunda. Fakat ev sahibi ekibin taraftarları tribüne çekmek istemesi nedeniyle böyle bir girişimde bulunacağı, ve alınacak bu karar ile birlikte Fenerbahçe’ye 7500 kişilik alan ayrılacağı veya iki kale arkasının da Fenerbahçe’ye tahsis edilebileceği görüşülüyor. Fenerbahçe yönetimi ile de bilgi alışverişi yapan Medipol Başakşehir yönetimi, bugün bu yöndeki kararını medya ile paylaşması bekleniyor.

Akhisar Beşiktaş karşılaşmasında yapılan bu durumu, geçmiş yıllarda bir çok Anadolu kulübü daha çok gelir elde edebilmek için çok sık şekilde gerçekleştiriyordu. Fakat son yıllarda kızışan lig yarışı ve puan alma hedefi doğrultusunda bir çok kulüp bunu uygulamıyordu. Ligin son haftalarında ise kulüplerin gelirlerini dengelemek istemesi üzerine böyle bir tercih yapma düşüncelerinin olduğu görülüyor.Yorum Yap