21 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Başbakan Rejim Değişikliği Yok Dedi

21/11/2016 - 12:08

Başbakan Binali Yıldırım rejim değişikliği iddialarına yanıt verdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Rejimi değiştirmek istiyorlar” iddiasına yanıt veren Başbakan, “Rejimi değiştiren yok. Değişen sadece hükümet sistemi” dedi.
Başbakan Rejim Değişikliği Yok Dedi

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı tarafından yöneltilen rejim değişikliği suçlamalarına yanıt verdi ve “Rejim değiştiren yok. Değişen sadece hükümet sistemi” dedi. Başbakan Yıldırım, muhalefet liderine hitaben sözlerine şu şekilde devam etti; “Rejim tartışması 1923’te bitti. Türkiye, ‘Cumhuriyet’ dedi, rejimini seçti. Rejim değiştiren yok. Şunu bir anla artık. Değişen sadece hükümet sistemi. Hükümet sistemi de aynen belediye başkanlığı gibi… İşi büyütmeye lüzum yok. 80 senedir Türkiye’de belediyeler seçiliyor. Türkiye bölündü mü? İstanbul’un Büyükşehir Belediyesi var. Meclisi de var. Belediye başkanı seçiliyor. Aynı gün meclisi de seçiliyor. Şimdi de aynısı olacak. Hem meclis seçilecek hem Cumhurbaşkanı seçilecek. Aynı gün seçilecek. Aynı sürede görev yapacaklar. Tekrar seçime gidecekler. Yine aynı gün seçime gidecekler. Olan bu.” ifadelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’nin kararlı ve istikrarlı bir şekilde güvenli ve aydınlık yarınlar için tüm hızla yoluna devam edeceğini ifade etti.Yorum Yap