11 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Bayram Trafiği Kısa Sürdü!

11/09/2016 - 0:08

Bayram Trafiği Kısa Sürdü!

Kurban bayramı nedeniyle çok sayıda çalışan tatile girerken, seyahat ise erken başladı. Kamu personelleri 9 günlük tatile cuma gününden çıkarken, yollarda ise ciddi trafik yoğunluğu yaşandı. Bugün de devam eden trafik yoğunluğu akşam saatlerinde ise normale döndü. Seyahat gerçekleştirenler erken yola çıkması nedeniyle bayram gelmeden bir çok kişi seyahatini geçekleştirdi. Yurt içi uçuşlarında yarın sabah saatlerinden itibaren azalma, kara yollarında ise trafiğin akıcı şekilde olması bekleniyor.

Yollar Açıldı!
Özellikle Düzce, Bolu, Gebze yollarına ilişkin trafik yoğunluğunun devam ettiği yönünde çıkan bilgiler ise gerçeği yansıtmıyor. Trafiğin bir çok bölgede şuan için akıcı şekilde ilerlediği görülüyor. Trafik akışında yarın öğle saatlerinde kısa süreli bir yoğunluk olsa da, akıcılığı ciddi şekilde önleyecek derecede olmayacağı düşünülüyor. Bayram öncesi trafiğin en yoğun olması beklenen yerler ise Muğla ili olacak. Bayramı fırsata çeviren çok sayıda yerli turist, Muğla’ya akın etti. Muğla nüfusu bayramda 3 katına çıkacak.

istanbul-trafik

Son yıllarda tatil öncesi yoğun trafik kazalarının yaşanması, bu bayramda ise görülmedi. Yoğunluğun biraz daha farklı zamana yayılmasının da etkisi olduğu düşünülürken, Karayolları Genel Müdürlüğü, bayram dönüşü için de dikkatli olunması yönünde duyuru yayımladı.

Bayram süresi içerisinde KGM tarafından yapılan bildiride otoyol geçişlerinin ücretsiz olacağı da duyuruldu. HGS etiketi olmayan veya etiketi olup içerisinde bakiye bulunmayan tüm sürücüler, geçişlerde direkt olarak ödeme yapmadan, cezasız şekilde geçebilecek. Ücretsiz geçiş 16 Eylül Perşembe akşamı saat 00:00’da sona erecek. O saatten sonra otoyol kullananlar, aynı tarife üzerinden ücretlendirilecek.Yorum Yap