22 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Bedelli Askerlik 2017 Yılında Çıkacak Mı? Gözler Milli Savunma Bakanlığında

22/11/2016 - 16:56

Bedelli askerlik 2017 yılında çıkacak mı? Gözler Milli Savunma Bakanlığında. Çeşitli gerekçelerle askerlik görevini bedelli olarak yerine getirmek isteyen vatandaşlar hükümetten bedelli askerlik konusunda adım atılmasını bekliyor.
Bedelli Askerlik 2017 Yılında Çıkacak Mı? Gözler Milli Savunma Bakanlığında

Ülkemizde sürekli tartışılan bedelli askerlik sosyal medya kampanyaları ya da basın açıklamaları üzerinden toplumsal bir beklenti haline gelmeye başladı. Hükümet kanadından çeşitli görüşler beyan edilse de resmi bir adım henüz atılmış değil.

Vatandaşların 2017 yılında bedelli askerlik uygulamasının gelmesi konusundaki beklentilere hükümetten gelen yanıt henüz bir düzenleme olmadığı yönünde. Konu hakkında kendisine soru yöneltilen Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, bedelli askerlik konusunda olumlu görüş vermekten uzak durdu. Bakan Işık, yeni savunma reformu çerçevesinde yapılacak düzenlemelerle genel bir politika belirlenmesi gerektiği hususunda ısrar ediyor. Yapılacak reformlar sonrasında gerekli asker ihtiyacı belirlenecek ve askerlik süresi ile bedelli askerlik konusunda kalıcı adımlar atılacak.

Binali Yıldırım’ın Bedelli Düşüncesi

Başbakan Binali Yıldırım da bedelli askerlik konusuna soğuk bakan isimlerden. Başbakan, bedelli askerliğin şu an için gündemlerinde olmadığını açıkladı. Vatandaşlardan gelen 2017 yılına yönelik bedelli askerlik beklentileri ise gün geçtikçe artış gösteriyor.1 Yorum

 

  • mehmet yavuz :

    21 Aralık 2016-18:17

    sayın bakanım ve saygıdeger başbakanım bedelli askerligi gündeme getirip karar verseniz çok memnun olacagız birçok iş adamları bircok evli iş güç sahibi olan insanlar dört gözle bekliyor şu an yaşanan durumlara ragmen Türkiyemiz çok şükür ki dim dik ayakta her zaman destegimiz sizinle kalbimiz sizle vatanına işine baglı insanlarında sorunlarna cevap verrsenz çok mutlu edersiniz okuduk önlisans mezunuyum ama lise mezunuyla bi farkı yok bedellinin bir an önce çıkmasını bekliyoruz
    0    0