13 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

Bedelli Askerlik Bekleyenlere Abdullah Başçı Ümit Verdi

13/11/2016 - 22:22

Bedelli askerlik bekleyen binlerce genci heyecanlandıran açıklama Milli Savunma Komisyonu Üyesi ve AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı'dan geldi. Yerel bir kanala konuşan Başçı, önümüzdeki dönemde bedelli askerlik çalışmalarının olabileceğini ima etti. Son zamanlarda artan terör olayları nedeniyle gençler artık bedelliden ümitlerini kesmişti.
Bedelli Askerlik Bekleyenlere Abdullah Başçı Ümit Verdi

Milli Savunma Komisyonu Üyesi ve AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı #BedelliAskerlik çıkacak mı sorusunu yanıtladı.

Yerel bir televizyon kanalında soruları yanıtlayan Milli Savunma Komisyonu Üyesi ve AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı sık sık gündeme gelen ve merak edilen bedelli askerlik konusunda soruları yanıtladı. Bedelli Askerlik çıkacak mı sorusunu yanıtlayan Başçı, “Tüm bizi izleyen vatandaşlar biraz sabretsinler, önümüzdeki dönemin ne olacağını hep birlikte göreceğiz” dedi.

Başçı şöyle konuştu: “Biz Milli Savunma Komisyonu üyesiyiz. Bize de çok mesajlar geliyor. Yoğun mesaj var bedelli askerlikle ilgili. Bizim telefonumuz herkeste var onun için bol bol mesajlar alıyoruz. Bunun bilincindeyiz. Ben özellikle gençlerimize ‘şöyle bir şey var bu var şu var’ demem yanlış olur. Günü geldiğinde bakılır böyle bir şey gerekliyse oturulur konuşulur bakılır. Tüm bizi izleyen vatandaşlar biraz sabretsinler, önümüzdeki dönemin ne olacağını hep birlikte göreceğiz. Komisyonumuzda böyle bir çalışmanın olmadığını özellikle söylemek istiyorum.”

Abdullah Başcı Kimdir?
KONSİAD (Konya Sanayi ve İşadamları Derneği Kurucu Üye ve Başkan)
BESAM (Bilgi Eğitim ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Kurucu, Üye)
ASKON Üye
Gana Dostluk ve Yardımlaşma Derneği, Kurucu, Üye
Mes-Der Güngören Şubesi Kurucu Üye
Mazlum – Der Üye
Taşkentliler Derneği ve Vakfı, Üye
Trikotajcılar Derneği Üye
Haznedar Sağlık Ocağı Gönüllüleri Derneği Üye
Birlik Vakfı
MTTB (Milli Türk Talebe Birliği)

Abdullah Başcı bir çok araştırma ve ar-ge şirketlerinin araştırmalarında En etkin sivil toplum lideri olarak üst üste birincilikler elde etmiş, gece gündüz insanlarla kucaklaşmanın mutluluğunu yaşamaktadır.

İlgi Alanları; Masa Tenisi (Liseler arası turnuva birinciliği – Okul Birinciliği) Futbol (Amatör Küme Futbol geçmişi) Yerel Yönetimlerde Sorunlar ve Çözümleri üzerine fikir üretimi Sosyal Belediyecilikte Yöneten ve Yönetilen ilişkileri üzerine alternatif araştırmalar.

Anadolu Üniversitesi ‘nde 4 yıllık İşletme Fakültesi okurken ticaret hayatına başlayan Abdullah BAŞÇI 1993 senesinde siyasete adımını attı. Ticaretteki başarısıyı siyasette de gösterdi. Kısa sürede Güngören halkının güvenini ve desteğini kazanan Konyalı iş adamı Abdullah BAŞÇI, bugün; memleketinin sanayici ve iş adamları derneğinin başkanıdır.Yorum Yap