1 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

Belediye İşçilerine Zam Müjdesi!

01/05/2016 - 17:22

Belediye İşçilerine Zam Müjdesi!

Tüm yurtta kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nünde belediye işçilerine çok büyük bir müjde geldi. Belediye İş Sendikası ile imzalanan toplu sözleşme kapsamında, belediyelerde çalışan işçilere maaş ve sosyal yardımlarla birlikte toplam yüzde 11 zam yapıldığı açıklandı. İzmir’in Seferihisar İlçesi’nde 1 Mayıs kutlamaları sırasında konuşan, CHP’li Belediye Başkanı Tunç Soyer, belediye işçilerine çok güzel bir 1 Mayıs müjdesi vererek, alınan zam kararını duyurdu.

Seferihisar Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası tarafından yürütülen toplu sözleşme görüşmelerinde imzalar atıldı. Seferihisar Çocuk ve Gençlik Merkezi’nde belediye işçileriyle birlikte düzenlenen toplu iş sözleşmesi imza törenine, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Belediye İş Sendikası 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Mutoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, CHP İlçe Başkanı İsmail Yetişkin, Seferihisar Belediye Başkan Yardımcıları ve CHP’li Belediye Meclis Üyeleri de katıldı.

Törende konuşan Tunç Soyer, her yıl olduğu gibi bu yıl da 1 Mayıs öncesinde sendika ile bir araya geldiklerini ve tüm olumsuzluklara, zorluklara rağmen müzakerelerin olumlu bir şekilde sonuçlandığını belirtti. Görüşmelerden olumlu sonuç alınması sebebiyle mutlu olduğunu belirten Soyer, Seferihisar ilçesinde yakaladıkları barış ve bir arada yaşama ortamının tüm Türkiye’ye örnek olmasını dilediğini söyledi.

Ahmet Mutoğlu ise, özellikle Büyükşehir Yasası’ndan sonra küçük belediyelerin zor durumda olduklarını ve Seferihisar Belediyesi’nin de bu zorluklarla mücadele ettiğini belirtti. Belediyenin içerisinde bulunduğu zorluklara rağmen başkan Tunç Soyer’in büyük fedekarlıkta bulunduğunu ifade ederek minnet duyduğunu belirtti. Ayrıca, çalışanlara da haklarının teslim edilmesinden sonra iki kat daha fazla çalışmalarını ve işlerine daha çok sahip çıkmalarını beklediğini söyledi.Yorum Yap