15 Aralık 2015

Kadir Çalışkan

Çocuklara Nanoteknolojik Koruma!

15/12/2015 - 15:20

Çocuklara Nanoteknolojik Koruma!

Manisa Şehzadeler Belediyesi çocukların sağlığını kış şartlarında güvenceye alacak nanoteknolojik koruma projesini devreye soktu.

Belediyenin Kreş ve Gündüz Bakım Evinde eğitim gören çocukların kış mevsiminde soğuklardan etkilenerek bulaşıcı hastalıklara karşı korunmaları konusunda personele de eğitimler veren Şehzadeler Belediyesi, burada eğitim gören çocukların sağlığını koruma amacıyla kreş ve gündüz bakım evi içerisini Nano Gümüş Teknolojisi ile dezenfekte etti.

Şehzadeler Belediyesi belediye başkanı Faruk Çelik, yaptığı açıklamada “Şehzadeler Belediyesi olarak geleceğimizin teminatı çocuklarımız için gerekli tüm önemlerimizi alıyoruz. Bilindiği gibi özellikle kış ayları bazı bulaşıcı hastalıkların çocuklar arasında hızla yayıldığı bir dönemdir. Bu nedenle Kreş ve Gündüz Bakımevimizde eğitim gören çocuklarımızın bu kışın hastalıklardan etkilenmemesi amacı ile özel bir yöntem ile Kreşimizi dezenfekte yapıyoruz. Bu yöntem Saf Nano gümüş teknolojisi ile anti bakteriyel uygulamadır. İnsan sağlığına hiçbir zararı olmayan bu uygulama sayesinde Kreşimiz 4 ay boyunca insan sağlığına zararlı olabilecek salgın hastalıklar niteliğinde olan virüs, mikroorganizma ve bakterilere karşı koruma altında olacaktır. Bu Nano Gümüş Teknolojisi ile yaptığımız çalışmamız periyodik devam edecektir” ifadelerini kullandı.

3 Öğretmenle 20 çocuğun eğitim gördüğü kreş ve gündüz bakım evinde yapılan dezenfekte çalışmaları çerçevesinde, kreş içerisinde nanoteknolojiden yararlanılarak, çocukları kış mevsiminde soğuktan kaynaklanan mikrobiyal hastalıklar ve bulaşıcı hastalıklar karşısında koruma altına aldı.Yorum Yap