22 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Beşiktaş Benfica Maçında Sessizlik Rekoru Kırılacak

22/11/2016 - 14:11

Beşiktaş Benfica maçı hazırlıklarını sürdürüyor. Şampiyonlar Liginde bir üst tura çıkmak için sahasında oldukça kritik Benfica maçına çıkacak siyah beyazlılarda birde rekor denemesi olacak. Siyah beyazlı taraftarlar, 1 dakika boyunca sadece işaret diliyle tezahüratta bulunacak. 132 desibellik rekoru henüz kırılamayan siyah beyazlılar, bu kez sessizlik rekoruyla Avrupa gündemine damga vuracak.
Beşiktaş Benfica Maçında Sessizlik Rekoru Kırılacak

Devler Ligi B Grubu 5. maçında yarın Siyah-Beyazlılar’in Benfica’yı ağırlayacağı mücadelede Vodafone Arena tribünleri tıklım tıklım olacak. Konuk takıma ayrılan yaklaşık 2 bin kişilik bölümün dışında kalan 40 bin biletin Beşiktaşlı futbolseverler tarafından tüketildiği öğrenilirken, karşılaşmanın ilk dakikası sırasında stadyumda çıt çıkmayacak.

132 desibellik ses rekoru Avrupa’da hâlâ geçilemeyen Siyah-Beyazlı futbolseverler, bu kez işitme engellilere farkındalık yaratmak için hakemin düdüğüyle birlikte bir dakikalık sessizlik rekorunu kıracak. Taraftarlar, işaret diliyle, ‘Irkçılığa hayır’ ve ‘Kara Kartal’ diye bağıracak! Konuyla ilgili olarak bilgilendirmeyi resmi internet sitesinden yapan kulüp, hazırlayıp sosyal medya hesaplarından yayınladığı videoda, işaret diliyle taraftarların kendilerini nasıl dile getireceğini de gösterdi.

Bitiş düdüğüne kadar durmak yok

Beşiktaş Yönetimi tarafından açıklanmasının ardından Avrupa basınında geniş yankı uyandıran eylemin tamamlanmasıyla birlikte Siyah-Beyazlı tribünler adeta coşacak. 40 bin Kartal, mücadelenin bitiş anına kadar takımlarına tam destek verecek.

Kaynak: SkorerYorum Yap