15 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Beylerbeyi Tüneli İstanbul’u Rahatlatacak!

15/09/2016 - 14:14

Beylerbeyi Tüneli İstanbul’u Rahatlatacak!

İstanbul trafiğine çözüm üretmeye çalışan Karayolları Genel Müdürlüğü, artan nüfus ve trafik yoğunluğu sebebiyle son olarak yeni ve çok önemli bir karara imza atıyor. İstanbul’un 70’li yıllardan bu yana kapalı olan Beylerbeyi tüneli, yeniden restore edilerek trafiğe açılıyor. Üzerinde saray bulunan tünelin trafiğe açılması 45 dakikalık yolu 5 dakikaya indiriyor. 60’lı yıllarda Çengelköy ile Üsküdar arasında sağlanan ulaşım, daha sonra tünelin kapatılmasıyla birlikte sahil şeridinden yapılmaya başlamıştı. Ancak artan trafik yoğunluğu zaman içerisinde bu ulaşımı zora sokmuştu.

Trafiğe kapatılmasının en önemli unsurlardan bir ide askeri bölgeye dahil olması. Şimdi ise yeniden açılışı beklenen Beylerbeyi Saray Tüneli için bazı prosedürlerin yerine getirilmesi için çalışmaların yapıldığı aktarılıyor.

19 Eylül Pazartesi Açılıyor!
Açılış tarihi ise pazartesi olarak belirlendi. Okulların açılacağı gün ile aynı güne isabet etmesi, yaşanacak olası trafik sıkışıklığını da rahatlatabilir. Tam 230 metre olduğu bildirilen tünelin tek şerit olarak kullanılacağı da aktarıldı. Tünelin yeniden açılması için son çalışmalar yapılırken, tarihi dokuya ise zarar verilmediği, bu yapıda tünelin hizmet vereceği bildirildi.Yorum Yap