20 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Binali Yıldırım CHP’ye Yüklendi

20/11/2016 - 16:30

Cinsel İstismar önergesi ile ilgili Başbakan Binali Yıldırım, CHP'ye yüklendi. Yıldırım açıklamalarında, 'Bunların yaptığı siyasi istismardır' ifadelerini kullandı.
Binali Yıldırım CHP’ye Yüklendi

Başbakan Binali Yıldırım TBMM’ye getirilen cinsel istismar önergesine yönelik gelen tepkiler hakkında konuştu. Başbakan Yıldırım “bunların yaptığı siyasal istismar” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) getirilen cinsel istismar suçlularının mağdur çocuklar ile evlenmeleri halinde cezalarının ertelenmesine yönelik önergeye gelen tepkiler hakkında konuştu. Başbakan Yıldırım, “bunların yaptığı siyasal istismar” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, cinsel istismar suçlularının mağdur çocuklarla evlenmeleri halinde cezalarının ertelenmesini öngören düzenlemenin seçim kampanyalarına karşılarına çıkan yaklaşık 3 bin mağdura yönelik olduğunu ifade etti. Durumun cinsel istismar olmadığını ama kendilerine yönelik bir cinsel istismar olduğunu söyledi.

EKONOMİMİZ SAĞLAM

Başbakan Yıldırım Türk Lirasının dolar karşısında değer kaybetmesi ve 3.40’ı görmesine yönek olarak açıklama yaptı ve “Ekonomimiz sağlam, ani firen yapmayın, tepetaklak oluruz. Onun için durmak yok yola devam. Birçok ülkenin mukayeseli üstünlüğü olabilir ama genç dinamik nüfus her ülkenin elinde olan bir şey değil.” şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANLIĞI DENİR

Başbakan Yıldırım başkanlık sistemine dair yapılan tartışmaları da değerlendirdi. Sistemin ismini kast ederek “Rahatsız olunuyorsa Cumhurbaşkanlığı denir” dedi.Yorum Yap