24 Kasım 2016

M. Negiz

Binali Yıldırım’dan 5G Açıklaması

24/11/2016 - 10:56

Başbakan Binali Yıldırım, Bilişim Zirvesi 2016 etkinliğinde 5G için hazırlıkların tamamlanması için çalışılacağını söyledi. Başbakan Yıldırım, 5G’ye geçiş ile birlikte bilişimde yerli ve milli ürünlerin geliştirilmesi için çaba harcandığını söyledi.
Binali Yıldırım’dan 5G Açıklaması

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Bilişim Zirvesi 2016 etkinliğine katılan Başbakan Binali Yıldırım, bilişim ve siber güvenlik konularında açıklamalarda bulundu. Yıldırım, özellikle önleyici ve caydırıcı güvenlik önlemlerini esas alan yeni bir güvenlik modeline geçileceğini ifade etti.

Ülke olarak son zamanlarda bilişim sektöründe büyük gelişmeler yaşandığını ifade eden Başbakan, gelinen noktayı yeterli bulmadıklarını ve başarılı olmak için ilerlenmesi gereken uzun bir yol olduğunu söyledi. Başbakan Yıldırım, “Bilişim demek iletişim demek, internet demek, sürekli gelişim demektir” diyerek bilişimde sürekliliğe dikkat çekti.

4.5G Tamam Sırada 5G Var

4.5G konusunda operatörlerin oldukça başarılı bir performans sergilediklerini ifade eden Başbakan, önümüzdeki süreçte 5G hazırlıklarının hızlı bir şekilde tamamlanması için adım atılacağını açıkladı. Yıldırım, yerli ve milli ürünlerin geliştirilmesi hususunda çalışmaların devam ettiğini 5G ve sonrası için yapılacak çalışmalarının da bu kapsamda görülmesi gerektiğini söyledi.Yorum Yap