2 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

Böbrek Taşına Bitkisel Çözüm!

02/05/2016 - 18:01

Böbrek Taşına Bitkisel Çözüm!

Böbrek taşı problemi birçok insanda sıklıkla görülebilen bir rahatsızlıktır. Çoğu zaman kendiliğinden düşen ve ciddi boyutlara ulaşmadan geçen bu rahatsızlıkta, böbrekte oluşan taşların büyüklüğü yarım cm ve daha büyük olduğu zaman hasta için sancılı bir süreç başlıyor. Böbrek taşı sorunu yaşayan hastaların öncelikle bir uzmandan yardım alması gerekmektedir. Yapılan incelemeler sonucunda hastalığın hangi seviyede olduğu tespit edilerek bu duruma uygun bir tedavi yöntemi seçilir. Akut böbrek taşı sorunu olanlarda ise, taşın düşürülmesi daha çok doğal yöntemlerle sağlandığında daha olumlu sonuçlar alınmaktadır. Uzun zamandır devam eden kronik böbrek taşı sorunu için; Endoskopi, Ultrason, İlaç ve Ameliyat yöntemleri kullanılarak böbrek taşı düşürülmektedir.

Böbrek taşı rahatsızlığı için birçok bitki ve bu bitkilerle yapılabilecek doğal tedaviler bulunmaktadır. Uzman bir doktora da danışarak, taş düşürme tedavisi için bu bitkileri kullanabilirsiniz.

Çoban Kesesi: Böbrek taşlarını söktürmek için oldukça etkili olan Çoban Kesesi bitkisi yine kendisi gibi bir etkiye sahip olan sedef otu ile karıştırılarak çay olarak demlenir. Arzu edenler çayın içerisine bir çay kaşığı bal ekleyebilir. Sabah ve akşam olmak üzere birer fincan tüketebilirsiniz.

Mısır Püskülü: Evet, yanlış okumadınız. Mısır koçanlarında oluşan mısır püskülü birçok yararının yanında böbrek taşları için de etkili bir bitki-bitki parçasıdır.1 litre suya 100 gram mısır püskülü eklenerek kaynatılır. Elde edilen su temiz bir kaba süzülerek, sabah ve akşam günde 2 defa aç karnına 1 su bardağı miktarında içilir.

Avakado Çayı: Avakado’nun kendisi kadar, ağacın yaprağı da oldukça faydalıdır. Kurutulmuş avakado yapraklarından bir yemek kaşığı alarak, bir su bardağı kaynayan suyun içine atın ve 8 dakika kadar kaynatmaya devam edin. Elde ettiğiniz çayı süzerek 5 tam gün boyunca günde 1 defa için. Her 5 günden sonra 3 tam gün ara verin ve bu tekrarı 3 kereden fazla yapmayın. Her kullanım döneminden sonra verdiğiniz 3 günlük arada böbrek taşınız dökülecektir.Yorum Yap