8 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

Bu Sefer Tank ile Geçtiler!

08/05/2016 - 11:27

Bu Sefer Tank ile Geçtiler!

Daha önce Boğaz’dan geçen Rus savaş gemisinde şehir merkezine doğru füze yöneltilmişti. Rus askerleri tarafından devamlı boğaz geçişlerinde provakasyona neden olan durumun bir yenisi de bugün yaşandı. İstanbul boğazından geçen Rus gemisinin güvertesinde bu kez bir tank yer aldı. Tank’ın gemide hangi amaçla bulunduğu bilinmese de geminin güvertesinde tankın bulunması akıllara çeşitli soruları getirdi. Daha önce boğaz geçişinde füze yöneltilmesinin olay olmasının ardından benzer bir durumun yaşanması, yeni konuları beraberinde getirecek mi soru işareti yarattı.

Üzeri Örtülüydü!

Rus gemilerinin her geçişinde ayrı bir olay yaşanır duruma gelindi. Son olarak bugün geçen geminin güvertesinde üzeri branda ile örtülmüş bir tank olduğu gözlemlendi. Bir önlem amacıyla mı orada yer alıyordu yoksa bir nakliyat için mi bilinmez fakat üzerinin branda ile örtülü olması, beraberinde gelecek olan provakasyonu ortadan kaldırmış görünüyor.

Rus gemilerinin boğazdan geçişleri son zamanlarda oldukça gerginlik yaratmış ve iki ülke arasının açılmasına neden olmuştu. Yeni bir olaya mahal vermemek için üzerinin örtülmesi hoş karşılansa da güvertede tankın yer alması kafa karıştırdı. Konuya ilişkin Rusya’dan herhangi bir açıklama gelemzken, bu durum Türkiye’nin gündemine oturdu. Yeniden başa dönerek yeni kriz çıkmasını istemeyen yönetim, son günlerde yaşanan kaos nedeniyle bu konuya eğilim göstermesi beklenmiyor.Yorum Yap