11 Ocak 2017

Muhammet Negiz

Bursa Valiliği Kar Alarmında! 12 Ocak Perşembe Bursa’da Okullar Tatil Mi?

11/01/2017 - 12:06

Yoğun kar yağışı nedeniyle Bursa’nın bazı ilçelerinde kar tatili 11 Ocak Çarşamba günü uzatıldı. Karla karışık yağmur beklenen ilde bazı ilçelerde kar tatilinin devam etmesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan açıklamalar çerçevesinde konu hakkında Bursa Valiliği’nin açıklama yapması bekleniyor.
Bursa Valiliği Kar Alarmında! 12 Ocak Perşembe Bursa’da Okullar Tatil Mi?

Kar yağışının etkili olması nedeniyle Bursa’nın bazı ilçelerinde eğitime ara verildi. Hamancık ve Büyükorhan ilçelerinde 11 Ocak Çarşamba günü okullar tatil edildi. Orhaneli ilçesinde ise taşımalı sistemde eğitim gören öğrenciler için eğitime bir gün süre ile ara verildi.

Kar yağışının etkili olduğu ilde hava sıcaklıkları Cuma gününden sonra yükseliş eğilimine girecek. 12 Ocak Perşembe günü ise en düşük hava sıcaklığı 2 derece olurken, en yüksek hava sıcaklığı 8 derece olarak tahmin ediliyor. Perşembe günü karla karışık yağmur beklenen ilde hava şartlarındaki duruma göre bazı ilçelerde eğitime ara verilebileceği ifade ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak açıklamalara göre durumun netleşmesi bekleniyor.

BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

Valilik Açıklaması

Yapılan açıklamalara göre 11 Ocak Çarşamba günü Harmancık ve Büyükorhan ilçelerinde eğitime bir gün süre ile ara verildi. Orhaneli ilçesinde ise taşımalı eğitim öğrencileri için Çarşamba günü okullar tatil edildi.

12 Ocak Perşembe günü bazı ilçelerde olumsuz hava şartlarının devam etmesi durumunda okulların tatil edileceği öngörülüyor. Konu ile alakalı olarak gün içerisinde Valilik tarafından açıklama yapılması bekleniyor.

Kar Yağışı Ne Kadar Sürecek?

Loading the player...


1 Yorum

 

  • Cisem cetin :

    12 Ocak 2017-02:11

    Bursada kuvvetli esen ruzgar dan dolayi 12.01.2017 persembe gunu yildirimda okullar tatil olacakmi ilk ve orta okullar
    1    0