11 Şubat 2017

Muhammet Negiz

Büyük İstanbul Tüneli Günde 6.5 Milyon Kişiye Hizmet Verecek

11/02/2017 - 11:51

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yeni bir projenin daha ihale sürecinin tamamlanmak üzere olduğunu belirtti. Bakan Arslan,"3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi için 15 Şubat'ta mali teklifleri alacağız" dedi.
Büyük İstanbul Tüneli Günde 6.5 Milyon Kişiye Hizmet Verecek

Büyük İstanbul Tüneli hakkındaki son durumu Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan açıkladı. İhale sürecinin başlatıldığını ifade eden Bakan Arslan, 15 Şubat tarihinde mali tekliflerin alınacağını belirtti. Bakan Arslan, en uygun teklifi veren firmaya etüt ve projelerin hazırlatılacağını ifade ederek sene sonunda yapım ihalesine çıkılacağını kaydetti.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, mega projelerden birisin daha hayata geçirilmek üzere olduğunu açıkladı. Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı açılışı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Arslan, “3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi” hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

Loading the player...

6,5 MİLYON KİŞİYE HİZMET VERECEK

Bakan Arslan, yaptığı açıklamada projeyi çok önemsediklerini ifade ederek tünel hakkında şu açıklamaları yaptı; “Projeyi Bakanlık olarak çok önemsiyoruz. Hem raylı sistemin olduğu, hem karayolunun, taşıtların geçeceği bir tünel olacak. Bu, yaklaşık 10 ayrı raylı sistemle entegre olan, günde 1,5 milyon yolcunun karşıdan karşıya geçeceği, entegre olduğu raylı sistemlerle günde 6,5 milyon insana hizmet edecek bir proje.

İhale sürecini başlatmıştık, ön yeterlilikleri belirledik ve bu kapsamda 15 Şubat’ta mali teklifleri alacağız. En uygun teklifi veren firmaya etüt ve projelerini hazırlatacağız, bu sene sonunda da bitirip, yapım ihalesine çıkmış olacağız.”Yorum Yap

 

film izle 2017 cs go crosshair kafa topu porno izle sikiş izle