1 Mart 2017

Yunus Ünlü

Çanakkale’de 16 Dakikada 8 Deprem Meydana Geldi

01/03/2017 - 9:08

Çanakkale'de dün gece saat 02:27 sularında yaşanan 4.8 şiddetinde deprem bölgede büyük panik yarattı. Deprem, çevre illerden de hissedilirken 16 dakika içerisinde tam 8 deprem kayıtlara geçti. Son dönemde yaşanan depremlerin bölgede daha büyük bir depremin habercisi olabileceği belirtildi.
Çanakkale’de 16 Dakikada 8 Deprem Meydana Geldi

Çanakkale’de dün gece meydana gelen 4.8 şiddetinde deprem büyük korku yarattı. Depremde sevindiren nokta ise can ve mal kaybının yaşanmaması oldu. Yaşanan deprem Bursa, Çanakkale ve Balıkesir gibi çevre illerden de hissedilirken kayıtlara 16 dakika içerisinde peş peşe 8 deprem geçti.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi depremle ilgili yaptığı açıklamada depremin saat 02:27 sularında Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi’ne bağlı olan Gülpınar Beldesinde meydana geldiğini belirtti. Yerin 7.13 km altında meydana gelen deprem panik yarattı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise yaptığı açıklamada depremin merkez üssünü Ege Denizi Bademli açıkları olarak belirtti. Şiddetini ise 4.8 olarak açıkladı. Son dönemde yaşanan depremlerin daha büyük şiddette bir depremi tetikleyebileceği belirtildi.

Çanakkale’de 16 Dakika İçinde 8 Deprem

Kandilli Rasathanesi’nden gelen açıklamaya göre, saat 02.26’da Ayvacık Gülpınar açıklarında 4.0 ve bir dakika sonra Ayvacık Bademli açıklarında 4.8 şiddetinde iki büyük deprem meydana geldi. Çanakkale ve Balıkesir illerinde hissedilen depremler kısa süreli paniğe neden oldu. 16 dakika içinde bölgede 8 deprem kayıtlara geçti. Yaşanan depremler sonrasında birçok sosyal medya kullanıcısı yaşadıkları paniği mesajlarına yansıttı. Son dönemde Çanakkale ve çevresinde yaşanan depremler bölge halkının tedirgin olmasına neden oldu.Yorum Yap

 

film izle 2017 cs go crosshair kafa topu