27 Nisan 2016

Kadir Çalışkan

Caner Erkin’e Af Yolu!

27/04/2016 - 18:00

Caner Erkin’e Af Yolu!

Vitor Pereira’dan Caner Erkin’in Affı İçin Tek Şartı!

13 Nisan’da oynanan Galatasaray derbisi öncesinde ilk 11’de olmayışını sert bir şekilde eleştirerek takım içi krize neden olan Caner Erkin için af kapıda. Uzun süredir kadro dışı olan Erkin, bu süre zarfında ipleri koparmış ve İnter ile anlaştığını yakın çevresine anlatmıştı. Spor camiası tarafından hem Vitor Pereira’ya karşı sarfettiği sözler hem de takım arkadaşlarına bu davranışı ile yaptığı saygısızlık nedeniyle ağır bir şekilde eleştirilen Caner Erkin bugün (27 Nisan) Samandıra’ya gelerek görüşme odasına alınacak.

Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan ve henüz kulüpten bu konuyla ilgili bir söz almayan milli futbolcu daha önce sosyal medya hesabından özür dilemişti. Ancak hem yönetimin dik duruşu hem de Vitor Pereira’nın affetmeme konusunda oldukça net olması, Erkin’i bir hayli pişman etmiş görünüyor.

Yönetimin Caner Planı

Yönetim yeterince cezalandırıldığını ve hatasının farkına varmış olabileceğini düşündüğü milli yıldızı bugün Samandıra’ya çağırdı. Yapılacak olan görüşmenin konusu ise Caner’in kulüpteki geleceği olacak. Başta Aziz Yıldırım olmak üzere yönetim, gitmek isteyen her kim olursa kapıyı açık bırakıyor ve bunu defalarca dile getirdiler. Ancak sezon başında Sow’un bile 17 milyon euro gibi rekor bir ücrete satılmış olması yönetimin Caner gibi bir yıldızı bedavaya kaybetme riskine karşı düşündürüyor. İşte bu sebeple yönetim futbolcuyla barışarak, sezon sonunda gidecekse bile kulübe para kazandırarak gitmesinden yana. Daha önce Avrupa’nın dev kulüplerini peşine takan yıldız futbolcunun piyasası oldukça yüksek. Tahminler ise futbolcuya bu konunun da açılacağı. Yani taraftar ve camia ile barışık ayrılması önerilerek transfer olmak istiyorsa engel olunmayacağı anlatılacak. Caner Erkin’in yerine düşünülen birçok süper star gündemde. Olası bir aftan sonra sezon sonu yeni anlaşma yapılarak satıştan elde edilecek gelir de gündemde olan dünya yıldızlarının transferinde kullanılacak.

Vitor Pereira: Affederim Ancak Bir Şartla!

Fenerbahçe yönetiminin Caner Erkin planı, teknik direktör Vitor Pereira’nın da yumuşamasına neden oldu. Başarılı teknik adam, “Hasan Ali Kaldırım büyük profesyonel. Sesini çıkarmadan işini yapıyor ve Avrupa Şampiyonası’nda da milli takımda yer bulacağına inanıyorum. Caner de bizim için çok önemli ve ondan da aynı performansı istiyorum” ifadeleri kullandı.

Vitor Pereira Caner Erkin’i kendisinden ve takım arkadaşlarından özür dilemesi halinde affedeceğini belirterek, takımın bu durumdan etkilenmemesini istiyor. Şampiyonluk için tüm takımın kenetlenmesini isteyen başarılı teknik adam, önümüzdeki sezon kulüpte kalması halinde Caner’i Şampiyonlar Ligi için de büyük bir koz olarak görüyor.Yorum Yap