7 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Cavanda Riekerink’i Sevindirdi!

07/09/2016 - 21:59

Cavanda Riekerink’i Sevindirdi!

Galatasaray’a transfer olduktan sonra sakatlanan Cavanda, Jan Olde Riekerink’i zor durumda bırakmıştı. Ligin ilk 4 haftasında sahadaki yerini alamayacak olduğu daha önce açıklanan oyuncudaki yeni gelişmeler teknik heyeti mutlu etti. Linnes ve Sabri’den sağ kanatta istediği gibi yararlanamayan Riekerink, o bölge için Cavanda’yı kullanmak istemiş fakat oyuncunun sakatlığı nedeniyle forma şansı verememişti. Cavanda’dan bugün gelen haberler ise olumlu. Cavanda’nın hızla iyileştiği ve Perşembe gününden itibaren takım ile antrenmana çıkabileceği söylendi.

Riekerink, sağlık ekibinden aldığı rapor doğrultusunda oyuncu ile bir görüşme yaparak antrenmana alacağını iletirken, bu süreçte dikkatli olmasını istedi. Oyuncuyu bu hafta kadroya almayı düşünmediği belirtilirken, Cavanda’nın sonraki hafta oynanacak maç için hazırlanması bekleniyor. Cavanda’nın yarın düz koşu ile başlayıp daha sonra takım ile birlikte çalışma yapacağı açıklanırken, Cavanda’nın ise kendini iyi hissettiği ve önümüzdeki haftalarda ilk 11’in değişilmez ismi olmak istediği aktarıldı.

Riekerink, Cavanda için her ne kadar mutlu olsa da hücum hattında ise sorunlarla boğuşuyor. Podolski’nin sakat olması, Sigthorsson’un ameliyat olması hücum zenginliğini aşağı çekiyor. Sinan Gümüş ve Eren Derdiyok’a hğcum hattında şans vermesi beklenen hollandalı teknik adamın sürpriz yaparak bu hafta sağ kanatta Josue’ye de şans verebileceği konuşuluyor. Taraftarlar ise sosyal medyada Sinan Gümüş’e her ne kadar destek olmak istese de yeni transfer Josue’nin heyecan uyandırdığı ve bu hafta sahada Josue’yi görmek istedikleri yazılıyor.Yorum Yap