24 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Cesur Yürek Son Bölümde Ömer İntikam Ateşini Yakıyor

24/11/2016 - 23:26

Show TV’nin sevilen dizisi Cesur Yürek’te nefesler tutuldu. Kendi halinde bir balıkçı olma planıyla evine dönen Ömer için işler çok hızlı gelişmiştir. Kendisini uyuşturucu ticareti, kaçakçılık ve son olarak mafya babasına dönüşürken bulan Ömer, yanındaki aracın patlamasından sağ kurtulabilecek mi? Cesur Yürek 7. Bölüm, Perşembe akşamlarına keyif katmaya devam edecek.
Cesur Yürek Son Bölümde Ömer İntikam Ateşini Yakıyor

Cesur Yürek, Show TV ekranlarında yakın zamanda ortaya çıkan ama kısa sürede izleyicilerin dikkatini çeken bir dizi. Genel olarak oyuncularının bir kısmına Filinta dizisinden aşina olduğumuz dizi Perşembe akşamlarının vazgeçilmezi haline geldi.

Show TV tarafından yayınlanan dizi her Perşembe günü saat 20:00’de hayranları ile buluşmaktadır. Dizi, vatani görevini tamamlayan Ömer’in balıkçılık yapma niyetiyle döndüğü memleketinde kanun dışı işlerin önünü kesme mücadelesini anlatmaktadır. Yaptığı işlerle devletin istihbarat kurumlarının da dikkatini çeken Ömer, mafyanın işlerini baltalamakla görevlendirilir.

Dik başlılığı ve açık sözlülüğü ile mafyanın da beğenisini toplayan Ömer, kendisine verilen işleri başarı ile tamamlayınca çabuk yükselir. Mafya dünyasındaki bu yükselişi dost ve düşman sayısının artışına neden olur.
Tatar Ahmet, oğlunu kendinden sonrasında işlerinin başına bırakmak niyetindedir. Ancak, oğlu kendisine verilen işleri hep eline yüzüne bulaştırır. Tatar Ahmet bu nedenle, oğlu İskender’e verdiği yetkileri geri alır ve oğlunu sağ kolu olan Fuat’ın emrine verir. Ömer’in başarılarını açıkça tebrik eden Tatar Ahmet, İskender’in düşmanlığını kazanmıştır.

Dizideki önemli uyuşturucu baronlarından Gevaşlı, büyük silah tüccarı Gevaşlı gibi önemli isimlerin iktidar mücadelesi gizlilikten çıkmaya başlamıştır. Artık, her mafya babası kendi menfaatlerinin peşine düşmekte ve ona göre racon kesmektedir.

Mafya ile mücadele etmekle görevli olan istihbarat başkanı Enver ise yaşananları perde arkasından takip etmektedir. Silah, uyuşturucu, kadın, kaçakçılık gibi uluslar arası suçların taşeronlarını izleyen Enver, kuklalardan çok kuklacının peşindedir. Ömer’i mafyanın içerisinde yer almaya ikna etmesiyle planlarını adım adım hayata geçirmektedir.

CESUR YÜREK 7. BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Mafya babalarına açıktan meydan okuyan Ömer, kendisinin mafya içinde daha da yükseldiğini görmüştür. Zorlu görevler üstlenmeye başlayan Ömer, istihbarat başkanı Enver ile de ters düşer. Ancak, Enver’den aldığı bilgi işlerin gidişatını değiştirecektir.

Gürkan’ı karşısına almasının tek sebebi Ömer’i kurtarmak olan Berrin, yaptığı teklifle işleri değiştirir. Ömer’e yaptığı teklif aralarındaki ilişkinin boyutunu değiştirecektir. Ömer, Ali ve Hamza’nın mafya dünyasına girişleri masadaki dengeleri sarsar ve geri dönüşü olmayan bir yola girilmiştir. Cesur Yürek 7. Bölüm fragmanındaki patlama sahnesi Ömer’in hayatta kalıp kalmadığı sorusuna neden olmuştur. İlişkilerin çetrefilli hale gelmesi ise Perşembe akşamlarını iple çekmeye neden olmaktadır.Yorum Yap