29 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Chapecoense Futbolcuları Düşen Uçaktaydı! Kolombiya’da Feci Uçak Kazası

29/11/2016 - 10:52

Kolombiya'da uçak kazası meydana geldi. Brezilya futbol ligi ekiplerinden Chapecoense futbolcularının da yer aldığı uçakta 72 yolcu ve 9 mürettebat yer alıyordu. Brezilyalı futbolcuların kurtulma olasılıklarının oldukça düşük olduğu belirtildi. Düşen uçakla ilgili ilk görüntüler gelmeye başladı.
Chapecoense Futbolcuları Düşen Uçaktaydı! Kolombiya’da Feci Uçak Kazası

Brezilyalı futbolcuları taşıyan uçak Kolombiya’da düştü. Brezilya 1. Lig takımı Chapecoenseli futbolcuların da buluntuğu uçakta 81 kişi vardı. Kazadan 6 kişinin kurtulduğu belirtiliyor. Brezilya temsilcisi Chapecoense perşembe günü oynayacağı Copa Sudamericana Final 1. maçı için kente hareket etmişti.

Brezilya’dan kalkan ve Kolombiya’nın Medellin kentine giden uçak düştü.
72 yolcu ve 9 mürettebatın olduğu uçakta Chapecoense futbol takımının oyuncularının da bulunduğu gelen ilk bilgiler arasında.

“6 KİŞİ KURTULDU”
Rus haber ajansı Sputnik’in Rionegro’daki Jose Maria Cordova Uluslararası Havalimanı yetkililerinden aldığı bilgiye göre 6 kişi kazadan sağ kurtuldu.

Brezilya temsilcisi Chapecoense’yi Perşembe günü Copa Sudamericana Final 1. maçı için Atletico Nacional ile yapacakları maç için kente hareket etmişti. Atletico Nacional ile Chapecoense takımları arasında 1 Aralık Perşembe günü yapılacak Sudamericana Kupası finali ilk maçının ertelendiği duyuruldu.

ucak-kazasi

Kazadan görüntüler gelmeye başladı

VALİDEN İLK AÇIKLAMA

Gelen ilk bilgilere göre, uçak yerel saatle gece yarısından hemen önce kentin dışındaki dağlık alana düştü.
Olayı büyük bir trajedi olarak nitelendiren Medellin Valisi yerel radyo istasyonu Blu Radio’ya yaptığı açıklamada kazada kurtulanların olabileceğini belirtmişti.

LİGDE 9’UNCU SIRADA

Ligde 57 puanla 9’uncu sırada olan ekibin lider SE Palmeiras ile arasında 25 puan bulunuyor. Copa Sudamericana kapsamında 24 Kasım’da San Lorenzo ile kendi evinde karşılaşan ekip, bu mücadeleden 0-0’lık skorla ayrılmıştı.

2014’TE BİRİNCİ LİGE ÇIKMIŞTI
Brezilya’nın Santa Catarina eyaleti takımlarından olan Chapecoense ilk kez 2014 yılında birinci lige çıkmıştı.

TAKIMIN TOPLAM DEĞERİ 24 MİLYON EURO
Takımın en pahalı oyuncusu 31 yaşındaki Marcos Danilo Padilha. 1.85 boyundaki kalecinin piyasa değeri 1.75 milyon euro. Takımın toplam değeri ise 24 milyon euro.

Chapecoense Futbolcuları

Uçakta hangi futbolcuların bulunduğu henüz bilinmese de, Brezilya ekibinin kadrosunda şu isimler bulunuyor;

Danilo Padilha, Jakson Follman, Nivaldo, Thiego, Dener, Marcelo, Neto, Rafael Lima, Filipe Jose Machado Nascimento, Claudio Winck, Caramelo, Demerson, Igor, Scalon, Michel Caxinha, Cleber Santana, Gil, Gimenez, Josimar, Hyoran, Silvinho, Sergio Manoel, Matheus Bitencourt, Tiago, Moises, Odair Souza, Rafael Bastos, Diguinho, Ailton Cesar Junior Alves Da Silva, Alan Ruschel, Martin Alaniz, Lucas Mineiro, Andrei, Lima, Bruno Rangel, Lucas, Kempes Everton, Ananias, Lourency, Hernan Martinuccio, Perotti, Wesley Nata.Yorum Yap