6 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

CHP Parti Meclisinden Olağanüstü Toplantı

06/11/2016 - 17:48

CHP'de olağanüstü toplantı devam ediyor. Cumhuriyet Gazetesi'ne yapılan operasyonlar ve HDP'li vekillerin tutuklanması görüşmenin ana maddeleri. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşme Genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde toplandı.
CHP Parti Meclisinden Olağanüstü Toplantı

4 Kasım tarihinde HDP’li vekillerin önce gözaltına alınması ardından da tutuklanmaları üzerine CHP bugün olağanüstü toplanma kararı aldı. Kılıçdaroğul, yapılanların hukuka aykırı olduğunu belirtmişti. Toplantının bir diğer maddesi ise Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan operasyon. CHP Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplandı.

CHP’li milletvekillerinin de katılımıyla, parti genel merkezinde gerçekleşen toplantı, basına kapalı gerçekleşiyor.
Toplantıda, Kılıçdaroğlu’nun konuşma yapacağı, son dönemde Türkiye’de yaşanan gelişmelerin değerlendirileceği ifade edildi.

İzmir programını yarıda keserek Ankara’ya dönen Kılıçdaroğlu, dün de parti genel merkezinde Merkez Yönetim Kurulunu (MYK) olağanüstü toplamıştı. Toplantıda, HDP milletvekilleri ile Cumhuriyet Gazetesi yazar ve yöneticilerinin tutuklanması değerlendirilmişti.

Kılıçdaroğlu’nun Açıklama Yapması Bekleniyor

Toplantının sona ermesinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kamaraların karşısına geçerek açıklamalarda bulunması bekleniyor.Yorum Yap