3 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

CHP’den Hakkari’ye Gıda Yardımı!

03/05/2016 - 21:00

CHP’den Hakkari’ye Gıda Yardımı!

CHP’den Hakkari’ye Gıda Yardımı

Hakkari Yüksekova’da terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonların devam etmesi ve bölge halkının sokağa çıkma yasağından dolayı ilçeden Hakkari Merkezine göç etmesi CHP’yi harekete geçirdi. CHP Hakkari İl Başkanı Aytekin Karahanlı, Hakkari merkezine göç eden ailelerin maddi yönden sıkıntı yaşamaları ve gıda yardımına muhtaç olmaları sebebiyle yine CHP’li olan Çuvurova Belediyesi’nden yardım talebinde bulundu. Bu istek üzerine harekete geçen Çukurova Belediyesi, tam 2 bin 700 aileye yetecek kapasitede 3 tır dolusu gıda paketi gönderdi. 3 bin paket gıda yardımından oluşan yardım kente ulaştı. Gelen yardımları teslim alan CHP Hakkari İl Başkanlığı, Yüksekova’dan Hakkari İl Merkezi’ne göç eden ailelerin kimlik fotokopileri ve ikametgahları belirlendikten sonra yardım paketlerini görevliler aracılığıyla ailelere teslim etti.

Oldukça zor günler geçiren aileler ise, gıda yardımı haberini duyar duymaz CHP İl Başkanlığı binasının iç kısmında uzun kuyruklar oluşturdu. Yarım paketlerini teslim alan aileler, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Hakkari İl Başkanı Aytekin Karahanlı’ya teşekkürlerini iletti.

CHP İl Başkanı Aytekin Karahanlı ise konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Karahanlı, geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Yüksekova ile ilgili bir rapor sunduklarını ve ilçeden göç etmek zorunda kalan ailelerin ihtiyaçlarını belirttikleri söyledi. Raporu inceleyen Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun ise CHP Çukurova Belediyesi’ne talimat vererek 2 bin 700 aileye gıda yardımı gönderilmesini sağladığını belirtti. Aytekin Karahanlı, yardımlardan dolayı başta Kemal Kılıçdaroğlu ve Çukurova Belediyesi’ne teşekkür etti.Yorum Yap