4 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

Çukurca’da Sokağa Çıkma Yasağı!

04/05/2016 - 10:20

Çukurca’da Sokağa Çıkma Yasağı!

Hakkari Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre sabah saatlerinden itibaren Çukurca ilçesine bağlı olan Çığlı Köyü’nde sokağa çıkma yasağı başlatıldı. Geçtiğimiz gün yaşanan terör olayı sonrasında güvenlik önlemlerinin arttırıldığı Çukurca’da, terör örgütü üyelerinin Çığlı köyünden geçişinin engellenmek istenmesi nedeniyle saat 00:30 itibarı ile sokağa çıkmanın yasaklandığı, ikinci bir duyurunun yapılması anına kadarda bu yasağın devam edeceği bildirildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, bölücü terör örgütünün sınırdan Türkiye’ye giriş yapmak istemesi ve bunun engellenmesine yönelik böyle bir yasağın getirildiğini belirtti. Yasağın getirilmesi ile birlikte terör örgütünün Türkiye’ye girişinin engellenmesi, giriş yapmak isteyenlerin yok edilmesi, olası Türkiye’de ve bölgede gerçekleştirilen benzer terör eylemlerinin önüne geçilmesi amacı güdülmüştür. Bölgede asayişi sağlama ve huzur ortamının yaratılması için böyle bir yasağın getirildiği vurgulanırken, Çığlı köyüne giriş ve çıkışların yasaklandığı kaydedildi.

Bölge’ye sevkedilen askeri birlikler ise geniş şekilde güvenlik oluştururken, giriş yapmak isteyen terör örgütüne yönelik çalışmalar ise hava destekli operasyonlar ile sürüyor. Alınan istihbarat neticesinde Çığlı köyü etrafına askeri birliklerin sevk edildiği de gelen bilgiler arasında.Yorum Yap