10 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

Cuma Mesajları İslam Alemini Bir Araya Getiriyor

10/11/2016 - 22:08

Cuma mesajları resimli ve yeni olarak Müslüman alemi ile birlikte. 11 Kasım cuma sabahı tüm Müslümanlar sevdiklerine ve dostlarına gönderecekleri cuma mesajları ile aralarındaki bağı kuvvetlendirecek. Hz. Muhammed'de (SAV) cuma gününün önemini her fırsatta dile getirmiştir.
Cuma Mesajları İslam Alemini Bir Araya Getiriyor

Cuma gününün anlam ve önemi, birbirinden güzel mesajların dostlara gönderilmesi ile anlaşılmaya devam ediyor. İslam Alemi’nin içinde bulunduğu zor günlerde cuma günü, birlik ve beraberlik duygusunun yeniden kazanılması için büyük önem taşıyor.

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’de (SAV) her fırsatta cuma günü ve cuma namazının faziletlerini dile getirmişti. Bu nedenle tüm İslam Alemi, cuma günleri birlik ve beraberliklerine daha fazla önem vermektedir. Cuma sabahları gönderilen birbirinden güzel cuma mesajlarının anlam ve önemi de bu nedenle daha büyüktür.

Cuma Mesajları

» Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi şahımız var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.

» Allahım! Bilerek veya bilmeyerek islediğimiz hatalarımızı, günahlarımızı bağışla. Bizlere Merhamet buyur. şüphesiz Sen merhametlilerin en merhametlisisin.

» Duaların geri çevrilmeyeceği bugünde rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri rahmetinden mahrum bırakmasın güzel Mevlam.

» “-Bir güzellik yap kendine. Sadece sahip olduklarını düşün, mutlu ol onlarla. Bırak sahip olamadıkların üzülsün senin olamadıklarına..” {Şems-i Tebrîzî} Hayırlı Cuma’lar.

» Ya Rabbi, Dert verdiginde sabredecek, Dermân verdiginde şükredecek imân nâsip eyle. Cumanız mübarek olsun.

» Ya Rabbi! Sesimizi duyansın, hallerimiz bilensin. Açtık gönlümüzü sana, Sen Sen imdat eyle, Sen affeyle, sen yollarımızı hayır eyle. Melekler daima duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, imanınız bol olsun. Sevgili Peygamberimiz Şefaatçimiz olsun. Cumanız Mübarek olsun!

» “SÜKÜRLER OLSUN” NE Büyük Özgürlük ALLAH’a Kul Olmak, Ne Büyük Seref Muhammed’e Ümmet Olmak, Ne Büyük ikram Bir cumaya daha nail olmak. “HAYIRLI CUMALAR”

» Hz. Mevlana der ki: Dostlarini daima vefa ile hatirla…!!! Arayan sen ol, bulan sen; taniyan sen ol, kucaklayan yine sen…!!! Kula vefasi olmayanin, Hakk’a vefasi olmaz…!!! …!!!Selam ve dua ile… HAYIRLI CUMALAR.

» Ya Rabbi! Sana açılan elleri, sana yönelen gönülleri, sana bükülen boyunları, sana yalvaran dilleri, ne olur boş çevirme, amin. Hayırlı nurlu cumalar.

» Cuma`nın yüzü suyu hürmetine, Açılmasını dilediğin tüm kapıların Açılması duâ`sı ile. Cuma’mız mübarek ve hayır olsun.

» Zengin olan ALLAH’tır (cc). Bizim zenginliğimiz ALLAH’tandır. Gönül zenginliğimizi arttır Ya Rabbi! Hayırlı cumalar.

» Dua edecek güzel bir gönlün yoksa, güzel yürekli insanlardan dua iste. ‘Mevlana’ Hayırlı Cumalar.
» Allah’ım “bizi doğru yola ilet” amin hayırlı cumalar.

» Ve aşk..uzanmaktır kirli dünyadan arş-ı alaya ve demektir secdede; sübhane rabbiyel ala.Cumanız Mübarek Olsun.Selam ve Dua ile.

» Hz. Muhammed s.a.v çıplak ayakla namaz kılmazdı.. hayırlı cumalar.

» Hz. Muhammed s.a.v suyu oturarak içer ve 3 yudumda bitirirdi.. hayırlı cumalar.

» Farz ibadetlerden sonra, Allah yanında amellerin en sevgilisi bir müslümanın kalbine sevinç koymaktır. Hz.Muhammed s.a.v. hayırlı cumalar.

» Allah’ım seni seviyorum, verdiğin nimetlere şükürler olsun! Hayırlı cumalar.

» “ALLAH sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar.O ancak kalplerinize ve işlerinize bakar.” Hz. Muhammed s.a.v.Cumanız mübarek olsun.

» “Şüphesiz Allah’a karşı gelmekten sakınanlar,cennetler içinde ve pınarlar başındadır.”(Hicr s.45) hayırlı cumalar.

» “Ve; Dünyadaki en büyük gurbet,insanın Rabbine uzak kalmasıdır.”Cumanız mübarek olsun.

» Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammed. Hayırlı cumalar.

» “Birbirinizin kusurunu araştırmayın, arkasından çekiştirmeyin, gıybet etmeyin.” Hucurat Suresi 12 hayırlı cumalar.

» Duanızda, inancınızda samimiyet varsa Dertler samimi olup gitmeye niyet ederler. Hayırlı Cumalar.

» İnsan; geçmişin hasretçisi, geleceğin özlemcisi, yaşadığı anın şikayetçisidir… Allah bizi şikayet edenlerden değil şükredenlerden eylesin. Hayırlı cumalar.

» Tüm islam aleminin Cuması mübarek olsun. Rahman ve rahim olan Rabbime daim şükürler olsun.Hz.PEYGAMBERİMİZİN (S.A.V) nurundan,şefaatinden ayırmasın yapılan dualarımızı kabul eylesin.

» Anlatmaya dilde lisan yetmiyor, utancından durdu kalem gitmiyor, ne yapsak da bizde kusur bitmiyor; olmuşuz bir kere isyana tabi, kurtar bizi Yarabbi… Cumanız hayırlı ve mübarek olsun.

» İmkanların bittiği yerde iman vardır. Derdin ne kadar büyük olursa olsun, derdinden büyük ALLAH vardır. Cumanız Mübarek Olsun.

» Ey Rabbimiz bugün de sana kuI oIarak eI açıyoruz. Bugün bütün şerIeri bizIerden uzak eyIe. Sürpriz beIaIardan bizIeri koru. MutIuIukIarı, huzurIarı ve güzeIIikIeri hayırIı bir şekiIde ver. Ve bizi bugün sevdikIerimizden ayrı koyma. DuaIarınızı bekIer, hayırIı cumalar dilerim.

» Allah’ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (S.a.v) şefaatı üzerinize olsun. Cumanız Mübarek Olsun.

» Allah’tan bir dua gibi, Peygamber’den bir armağan gibi sevabınız bol olsun! Cumanız Mübarek Olsun.

» Umutsuzluk Yok Gün Gelir; Gül de Açar Bülbül de Öter… Hayırlı Cumalarınız Olsun.

» Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. HAYIRLI CUMALAR.

» Önce yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. sende dua et ALLAH için. Cumanız Mübarek Olsun.

» Ya Rabbim.. Kaderimde muhtaç olma varsa.! O muhtaçlığım Sana olsun , Beni Senden başkasına muhtaç ettirme…! Amin.. Hayırlı Nur’lu Cuma’lar.

» ALLAH’IM! Ruhumu Daraltma, Kalbimi Karartma, Darda koyup Aratma, Hak yolundan Saptırma, Beni SENDEN Başkasına YALVARTMA.. (amin..) Hayırlı Nur’lu Cuma’lar.

» Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun saadetler hepimizin olsun ne kurulan bağlar bozulsun, nede dostlar unutulsun Cumanız Mübarek Olsun.

» Melekler daima duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun. Sevgili peygamberimiz, şefaatçimiz olsun. Cumamız mübarek olsun.

» Cuma günü yapılan ibadetlere, başka günde yapılanların, en az iki katı verilir. Buna karşılık, Cuma günü işlenen günahlar da iki kat yazılır. Allah.c.c cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah.Yorum Yap