11 Ocak 2017

Muhammet Negiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Güçlü Türkiye İçin Terörle Mücadele Şart

11/01/2017 - 16:31

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, terörle mücadele konusuna dikkat çekerek, “Eğer, biz kendi topraklarımızın içinde huzuru, güveni, refahı temin edemezsek, dışarıda ne sözümüzün bir kıymeti kalır ne de tek bir adım atacak zemin bulabiliriz.” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Güçlü Türkiye İçin Terörle Mücadele Şart

Kaymakamlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Terörle mücadele konusuna büyük yer verdiği konuşmasında rehavete kapılmamak gerektiğine dikkat çekti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kaymakamlara karşı hitap eden Erdoğan, terörle mücadele konusuna ağırlık vererek gündemi değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadele konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan terör konusunu çözen bir ülkenin yurt dışında da güçlü olacağını ifade ederken, müttefiklerin dahi güçlü olması durumunda itibar ettiğini ifade etti. Erdoğan, terörle mücadele konusunda rehavete yer olmadığının altını çizdi. NTV’de yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başlıkları ise şu şekildedir:

TERÖRLE MÜCADELE ETTİKLERİNİ SÖYLEYENLER TERÖRÜ HİMAYE EDİYOR

“Düne kadar DEAŞ’la mücadeleyi ilk sıraya koyan ülkelerin bugün neredeyse DEAŞ’ı himayeleri altına alacak hale geldiklerini ibretle takip ediyoruz. Bölgenin tarihi, dini, etnik, kültürel yapısını dikkate almadan, tamamen kağıt üzerindeki planlamalarla yürütülen projeler, birer birer çöküyor. Türkiye, işte tüm bu kaos içerisinde hem kendisi hem de kardeşleri için en iyisini yapmanın çabasını veriyor.”

DIŞARIDA GÜÇLÜ OLMAK İÇİN İÇERİDE HUZUR VE GÜVEN ŞART

“Eğer, biz kendi topraklarımızın içinde huzuru, güveni, refahı temin edemezsek, dışarıda ne sözümüzün bir kıymeti kalır ne de tek bir adım atacak zemin bulabiliriz. Terör örgütlerini, adeta vardiya usulü ülkemizde eylem yapmaya teşvik edenler, işte bunu istiyor.”

DOSTLUK VE MÜTTEFİKLİK GÜÇLÜ OLUNCA KIYMETLİ

“Türkiye, terörle mücadelesini ve bunun için bölgesinde tüm operasyonları tek başına, kendi imkanlarıyla ve kendi evlatlarıyla yürütmek mecburiyetindedir. Bu durumu anlamayan veya buna karşı çıkan, hakikatlere gözünü kapatıyor demektir. Dostluk, müttefiklik, iyi ilişkiler, dayanışma, işbirliği gibi hususlar ancak siz güçlüyseniz bir karşılık buluyor, yoksa inanın sözden ibaret kalıyor. Bunun için Türkiye olarak güçlü olmak zorundayız, ülke olarak güçlü olmalıyız, hükümet olarak güçlü olmalıyız.”

TERÖRLE İLTİSAKLI KİŞİLER TEMİZLENMELİ

“Gerek FETÖ gerekse bölücü örgütlerin devlete sızmış elemanları sebebiyle yaşanın sıkıntılara karşı da dikkatli olmalıyız. Terör örgütleriyle iltisaklı kişilerin devletten temizlenmesi en az silah kullanan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi kadar önemlidir. Çünkü, birinin desteği olmadan ötekinin hareket alanı elde edebilmesi mümkün değildir”

TERÖRİSTLER ZİHİN VE BEDENLERİNİ KİRAYA VERMİŞTİR

“Hepsi de gözünü kan bürümüş, ellerine fırsat geçtiğinde devletimizi yok etmeye ant içmiş, zihinlerini ve bedenlerini kiraya vermiş katiller güruhudur. Bu örgütler, yıllardır kullananları, sosyolojik tabanlarını oluşturan kesimleri dahi dehşete düşüren kan dökücülükleriyle çağımızın barbarları durumundadır.”

REHAVETE YER YOK

“Eğer görev yaptığınız yörelerde terör örgütleri taban buluyorsa, öyle veya böyle oradan bir teröristin çıkıp silahını size ve bu ülkedeki herhangi bir masuma doğrultması, unutmayın, kaçınılmazdır. Bu bakımdan işimizi savsaklama, hata yapma, gaflete düşme, rehavete kapılma hakkımız olmadığını çok iyi bilmemiz lazım. Hani ‘milli seferberlik’ diyorum ya, işte bu çağrımın en başta gelen muhatapları sizlersiniz. Sizler, bu milli seferberliğin en önemli planlayıcısı ve uygulayıcısı olarak arazidesiniz.”Yorum Yap