4 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

Cüneyt Çakır’ın Notu Belli Oldu!

04/05/2016 - 22:48

Cüneyt Çakır’ın Notu Belli Oldu!

UEFA tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi Yarı final rövanş maçlarının her ikisini de yöneterek tarihe geçen Cüneyt Çakır, Alman basınında ağır biçimde eleştirilse de aldığı notla bir gurur daha yaşattı. Şampiyonlar Ligi yarı final rövanş maçında Bayern Münih ve Atletico Madrid karşılaştı. İlk maçı kendi evinde 1-0 kazanan İspanyol takımı Atletico Madrid, rövanş maçında deplasmanda Bayern Münih’e 2-1 mağlup olmasına rağmen ilk maçın skor avantajı sebebiyle finale kaldı.

Almanlar Cüneyt Çakır’ı Suçladı

Maçın ardından Şampiyonlar Ligi’nden elenmelerinin sebebi olarak Cüneyt Çakırı suçlayan Alman basını, Türk hakeme ağır eleştirilerde bulundu ve kararlarının yanlış olduğunu iddia etti. Diğer yandan maçtan sonra konuşan Alman devi Bayern Münih’in başkanı Karl-Heinz Rummenigge ise geçtiğimiz hafta oynanan Manchester City – Real Madrid maçının da Cüneyt Çakır tarafından yönetildiğini hatırlatarak, kendilerini biraz kandırılmış hissettiklerini ifade etti.

Bayern Münih Başkanı Öfkeli

Rummenigge yaptığı açıklamada, maçın 54. Dakikasında Atletico Madrid adına Griezman’ın attığı golün ofsayt olduğunu iddia etti. Arından da, “Penaltı ise dışarıdaydı. Bir hakem yedi gün içinde iki maçta birden görev alıyor. Belki de UEFA işi biraz abartıyor” ifadelerini kullanarak tepki gösterdi.

Kendi Futbolumuza Bakmalıyız

Alman basını ve Bayern Münih kulübünün başkanı Karl-Heinz Rummenigge’nin tam aksi yönde ifadeler kullanan Teknik Direktör Pep Guardiola ve takımın tecrübeli ismi Philipp Lahm ise Cüneyt Çakır’ı eleştirmedi. Maçta hakemlik bir durum olmadığını belirten Lahm, “Biz kendi futbolumuza bakmalıyız” demekle yetindi. Pep Guardiola ise, hakem yerine sahada oynanan futbolun konuşulması gerektiğini belirtti.

Cüneyt Çakır’ın Puanı Açıklandı

Maçta görev yapan Fransız gözlemci Bertrand Layec, Cüneyt Çakır’ın performansı için “çok beğenilen performans” anlamına gelen 8.4 puanını vererek, başarılı hakemimize yapılan eleştirilerin haksız olduğunu ispatladı. Öte yandan maçta Atletico Madrid lehine verilen penaltının doğru olması sebebiyle Layec, Cüneyt Çakır’ın puanına +1 puan bonus ekleyerek 8.5’e yükseltti.Yorum Yap