30 Nisan 2016

Kadir Çalışkan

D-100 Karayolu’nda Kaza!

30/04/2016 - 11:29

D-100 Karayolu’nda Kaza!

Bu sabah saatlerinde İstanbul Pendik’te yaşanan kaza sonucu, Pendik D-100 karayolu trafiği durma noktasına geldi Kilitlenen trafik iki şeritten sağlanmaya çalışılırken, Kadıköy istikametinde uzun araç kuyrukları oluştu. Sabah saatlerinde Pendik D-100 Karayolu Kaynarca mevkii Kadıköy istikametinde meydana gelen kazada, iddialara göre Ahmet Vatansever’in kullandığı 16 NLS 29 plakalı kamyon, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle bariyerlere çarptı. Arkadan gelen Hasan Semerci kontrolündeki yolcu otobüsü ise 45 LB 606 plakalı şehirler arası yol otobüsü duramayarak kamyona arkadan çarptı. Meydana gelen kazada otobüs şoförü Hasan Semerci, sürücü koltuğunda sıkışarak yardım bekledi.

Çevredeki vatandaşların yetkililere haber vermesi sonucu olay yerine gelen itfaiye, polis ve sağlık ekipleri çalışmalara başladı. İtfaiye ekipleri Semerci’yi sıkıştığı yerden yaklaşık yarım saatlik çalışmayla kurtarırken, polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Semerci sağlık ekipleri tarafıdan ambulansa bindirilerek Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kaza sonucu D-100 Karayolu Kadıköy istikametinde uzun araç kuyrukları oluşurken, polis ve itfaiye ekipleri yaptıkları çalışmalar ile yolu iki şerit olarak trafiğe açtılar. Çevredekilerin korku dolu anlar yaşamasına neden olan kazada en büyük şans ise otobüs şoförü Hasan Semerci dışında yaralananın olmaması ve can kaybı yaşanmaması oldu. Ayrıca yolcu otobüsünün arkasından gelen araçların, çarpmadan durabilmesi için yeterli takip mesafesini korumaları ise olası bir zincirleme kazayı engelledi.Yorum Yap