1 Kasım 2016

Samet

DEAŞ ve PYD Hedefleri Bombalandı

01/11/2016 - 16:11

Genelkurmay Başkanlığı terör örgütlerine karşı yapılan operasyonlar ve Fırat Kalkanı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İngiliz Times gazetesi de Ruslar'ın yeni operasyon hazırlığında olduğunu iddia etti.
DEAŞ ve PYD Hedefleri Bombalandı

Fırat Kalkanı operasyonu ile ilgili internet sitesi üzerinden bilgi veren Genelkurmay Başkanlığı, “Mare ve Rai sektörlerinde; Muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grubu ile Shudud, Ablah, Eş Şuayb ve Şadır meskun mahallerinin geri alınması maksadıyla başlatılan taarruzda, DEAŞ Terör örgütünün güçlü direnişi nedeniyle ilerleme sağlanamamıştır” açıklamasında bulundu.

120 DEAŞ VE 2 PKK HEDEFİ İMHA EDİLDİ

“Gün içerisinde yaşanan çatışmalarda 12 muhalif yaralanmış, destek sağlayan unsurlarımızda zayiat ve hasar meydana gelmemiştir. Muhalif unsurlarca, harekatın başlangıcından bu yana 170 meskun mahalde yaklaşık 1350 kilometrekarede sağlanan kontrol durumu devam etmektedir. Hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 120 DEAŞ hedefine ve 2 PYD/PKK hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapılarak DEAŞ ve PYD/PKK mensupları baskı altına alınmış ve manevra kabiliyetinden yoksun bırakılmıştır. Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, hava harekâtı icra edilmemiş, ani çıkacak hedeflere yönelik olarak, yerde bekler uçak görevlendirilmiştir. Koalisyon güçleri tarafından hava harekatı icra edilmemiştir. DEAŞ’ten temizlenen bölgelerde muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timlerimiz tarafından 4 el yapımı patlayıcı kontrollü olarak imha edilmiş, harekatın başından bugüne kadar, çoğu tuzaklanmış 33 mayın ve 1379 el yapımı patlayıcı kontrollü olarak etkisiz hale getirilmiştir.”

TİMES: RUSYA GEMİLERİNİ AKDENİZ’E İNDİRDİ

The Times gazetesi, Rus lider Putin’in Halep’e dev bir saldırı hazırlığında olduğunu bildirdi. Batılı istihbarat birimlerini kaynak gösteren gazete, Rusya’nın Amerikan seçimleri öncesi oluşan yönetim boşluğundan yararlanmak ve Suriye’deki pozisyonunu güçlendirmek için  doğu Halep’e saldıracağını öne sürdü. Saldırının Rusya’nın tek uçak gemisi Amiral Kuznetsov’un da bulunduğu Rus filosuyla yapılacağı bildirildi. Gazete ayrıca ikisi nükleer 3 Rus denizaltısının Akdeniz’e girdiğini öne sürdü.Yorum Yap